رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

بستن بودجه با کسری حرام است/ پولی در خزانه نبود

1400/09/20 - 23:26 - کد خبر: 55692 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: وقتی ما در مردادماه امسال دولت را تحویل گرفته بودیم حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان تخصیص صادر شده بود، اما در خزانه پولی برای پرداخت نبود.

به گزارش نصر، سید مسعود میرکاظمی در جلسه هم اندیشی با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، اظهار کرد: در اغلب کشورها رشد مصرف انرژی نشان‌دهنده بهبود وضعیت اقتصادی است، اما در ایران با وجود افزایش مصرف گاز از ۱۴۰ میلیارد به ۲۴۰ میلیارد متر مکعب رشد اقتصادی ما نوسانی و کاهنده بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با این تورم بالا و این رشد اقتصادی سرمایه جذب نخواهد شد، تصریح کرد: چهار هزار هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم است، اما چرا سرمایه‌گذاری نمی‌شود؟
معاون رئیس جمهور افزود: وقتی ما در مردادماه امسال دولت را تحویل گرفته بودیم حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان تخصیص صادر شده بود، اما در خزانه پولی برای پرداخت نبود.
وی ادامه داد: ما بدون استقراض از بانک مرکزی تاکنون همه حقوق‌ها را سر وقت پرداخت کردیم. اما اگر مجلس و دولت به فکر اقشار کم درآمد هستند باید بستن بودجه با کسری را حرام بدانند.
میرکاظمی تصریح کرد: در سال آینده ضابطه‌ای دیده‌ایم که از طریق ارتباط سازمان برنامه و شورای پول اعتبار اضافه برداشت بانک‌ها کنترل شود تا روند کاهنده نرخ تورم در سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: بودجه ۱۴۰۱ بر اساس سند آمایش می‌تواند دغدغه‌های مهم کشور در حوزه عدالت را به خوبی پیگیری کند.
انتهای پیام/
بستن بودجه با کسری حرام است/ پولی در خزانه نبود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار