خبر/

کمیسیون حقوق بشر در تبریز تشکیل جلسه داد

1400/09/18 - 15:12 - کد خبر: 55604 نسخه چاپی

نصر: نشست هم اندیشی اعضای «کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی»، «خانه محیط زیست» و «خانه توسعه آذربایجان» پیرامون چالش های زیست محیطی منطقه برگزار شد.

به گزارش نصر، عصر روز دوشنبه مورخه ۱۵ آذر ماه نشست هم اندیشی پیرامون بررسی معضلات و چالش های زیست محیطی منطقه و راهکارهای مقابله با آن، به ابتکار و دعوت کمیسیون حقوق‌بشر کانون وکلا و به میزبانی خانه محیط زیست در محل این تشکل واقع در محله سرخاب کوچه چاپارباشی با مشارکت اعضای تشکل های خانه محیط زیست، خانه توسعه آذربایجان و نیز کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی برگزار گردید.
در این نشست عمده ترین چالش های زیست محیطی منطقه من جمله بحران دریاچه اورمیه و نحوه تشکیل ستاد احیای دریاچه، چشم انداز آتی و وضعیت حال حاضر ستاد احیا، آلایندگی معادن به خصوص معادن مس و طلای منطقه قره داغ، آلایندگی ناشی از مازوت سوزی نیروگاه تبریز، دفن غیر اصولی پسماند، معضلات ناشی از تهدید تنوع زیستی منطقه، راه کارهای مقابله با این چالشها و اقداماتی که تاکنون از سوی این تشکل ها یا سایر تشکل های مشابه انجام پذیرفته، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


 
همچنین ضمن تشریح و تبیین ابعاد حقوقی قضیه از سوی وکلای عضو کمیسیون حقوق بشر، اعضای کمیسیون با تاکید بر این که حق بر محیط زیست سالم یکی از ارکان اساسی حقوق بشر بوده و جزو اولویت های این کمیسیون می باشد؛ آمادگی خود را جهت همراهی، همکاری و حمایت حقوقی از اقدامات قانونی تشکل های مردم نهاد در جهت حفاظت از محیط زیست منطقه را اعلام نمودند. همچنین، مقرر گردید جلسات منظم برای هماهنگی اقدامات مشترک برای صیانت از محیط زیست و رصد چالش‌های محیط زیستی برگزار گردد.
انتهای پیام/
کمیسیون حقوق بشر در تبریز تشکیل جلسه داد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار