معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

دُز اول واکسن کرونا به ۹۰ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی تزریق شد

1400/09/13 - 11:08 - کد خبر: 55261 نسخه چاپی

نصر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲سال آذربایجان‌شرقی بر ضد کرونا واکسینه شده و دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

به گزارش نصر، غلامعلی درستی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۷۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال آذربایجان شرقی نیز هر ۲ دوز واکسن  کرونا را تزریق کرده اند که باید این مقدار به ۸۵درصد برسد تا مصونیت جمعی در استان ایجاد شود. 
وی افزود: متوسط واکسیناسیون دانش آموزان در آذربایجان شرقی نیز به بیش از ۹۰ درصد رسیده است و در مجموع ابتلا به کرونا در استان روند نزولی خود را ادامه می دهد. 
درستی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی شهر قرمز و نارنجی کرونایی وجود ندارد، گفت: اکنون هفت شهرستان استان در وضع زرد و بقیه از جمله تبریز در وضعیت آبی کرونایی هستند.

۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: اکنون حدود ۴۷۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری هستند و روزانه نتیجه حدود ۱۱۰ آزمایش کرونا در استان مثبت اعلام می شود. 
وی خاطر نشان کرد: متوسط فوت بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی به پنج تا ۶ مورد در روز رسیده و موارد جدید این بیماری در استان به زیر ۲۰۰ نفر کاهش یافته است. 
درستی با بیان اینکه تاکنون در ایران و آذربایجان شرقی، موردی از سویه جدید کرونا با نام «اُمیکرون» مشاهده نشده است، ادامه داد: اکنون به طور متوسط روزانه حدود ۱۱۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های آذربایجان شرقی بستری می شوند.
انتهای پیام/
دُز اول واکسن کرونا به ۹۰ درصد جمعیت آذربایجان‌شرقی تزریق شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار