مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان؛

مسیل بالادست شهرک سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی ساماندهی می‌شود

1400/09/11 - 21:26 - کد خبر: 55220 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از اجرای پروژه کانال گذاری و هدایت سیلاب بالادست شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی تبریز با اعتبار اولیه بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال برای حفظ و ساماندهی مسیل‌های موجود در منطقه خبر داد.

به گزارش نصر، سید مرتضی نیرومند اسکویی با بیان اینکه تعدادی از مسیل های بالادست شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی براثر تغییرات و برداشت مصالح خطر ساز شده و در مواقع بارندگی و سیلاب می تواند موجب خسارت شود، گفت: در این راستا درصدد ساماندهی این مسیل ها هستیم.
وی اظهارکرد: پروژه تعریف شده برای این منظور شامل سیل بند و کانال های انحرافی و سازه های رسوب گیر است و پیمانکار منتخب پروژه به زودی عملیات اجرایی را شروع خواهد کرد.
نیرومند گفت: این پروژه با مشارکت معنوی سازمان مدیریت برنامه ریزی استان و مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی عملیاتی و مقرر شده است در ادامه نسبت به مساعدت مالی نیز اقدام شود.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این پروژه جزو درخواست دیرینه واحدهای صنعتی، تولیدی است، خاطرنشان کرد: در مواقع سیلاب، شهرک صنعتی و واحدهای صنعتی با خسارات سیل مواجه می گردند که با اجرای این پروژه مشکلات موجود مرتفع خواهد شد.
طرح ایجاد و احداث اولین شهرک سرمایه‌گذاری خارجی کشور در تبریز در تیرماه سال ۸۲ به تصویب رسید و کار مطالعات و عملیات اجرایی احداث آن در سال ۸۳ آغاز شد.
این شهرک صنعتی با هدف اشتغال‌زایی، انتقال فناوری، توسعه صنعتی استان آذربایجان شرقی و جلب سرمایه‌های خارجی در زمینی به مساحت ۲۶۰ هکتار در ۱۶۸ قطعه احداث‌ شده است و در ۱۷ کیلومتری تبریز قرار دارد.
آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی است.
انتهای پیام/
مسیل بالادست شهرک سرمایه گذاری خارجی آذربایجان شرقی ساماندهی می‌شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار