خبر/

خیزش طوفان نمکی دریاچه ارومیه به سمت تبریز تکذیب شد

1400/09/10 - 20:15 - کد خبر: 55176 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، خیزش طوفان های نمکی از دریاچه ارومیه به سمت تبریز را تکذیب کرد.

به گزارش نصر، حسن عباس نژاد روز چهارشنبه در یک گفت و گوی خبری بیان کرد: تاکنون گزارشی از خیزش طوفان نمکی از سمت دریاچه ارومیه به سمت شهرهای مجاور دریاچه و تبریز دریافت نشده است و دستگاه های آنلاین مستمر در حال رصد شرایط ریزگردها هستند.
وی ادامه داد: از دیشب وزش بادهای نسبتا شدید در مناطق مختلف استان موجب ایجاد گرد و غبار شده، اما گزارشی از منشا نمکی بودن ابین گرد و خاک برخاسته از زمین گزارش نشده است.
به گزارش ایرنا، از صبح امروز تصاویری از گرد و خاک و طوفان در مناطقی از آذربایجان شرقی در فضای مجازی منتشر شد که ادعا می شد طوفان نمکی در راه تبریز است.
وزش بادهای نسبتا شدید از دیشب در مناطق مختلف استان مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
کارشناسان هواشناسی آذربایجان شرقی، هوای استان را در ساعات آینده ابری همراه با وزش بادهای نسبتا شدید و بارش باران و برف پیش بینی کرده اند.
طوفان های نمکی از جمله تبعات خشک شدن دریاچه ارومیه در یک دهه اخیر محسوب می شود.
کارشناسان می گویند که خشکیدن دریاچه ارومیه و طوفان های نمکی ناشی از آن می تواند زندگی افزون بر ۱۰ میلیون نفر از ساکنان اجتماعات پیرامونی آن را تهدید کند.
انتهای پیام/
خیزش طوفان نمکی دریاچه ارومیه به سمت تبریز تکذیب شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   یک کارشناس آلودگی هوا   ماه پیش  

1- ایستگاه های سنجش ریزگردهای نمکی که در شهرستانهای عجب شیر، بندر شرفخانه و پاسگاه محیط بانی سرای خریداری نصب و راه اندازی شده بودند از آبن ماه سال 98، از کار افتاده اند و با وجود قرارداد پشتیبانی چند صد میلیونی، توسط شرکت کنترل فرآیند رادمان با حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، پیگیری نشده و همچنان راکد و بدون عملکرد هستند، در سامانه http://aqms.doe.ir/ می توانید، ایستگاه های آنلاین را مشاهد فرمائید. ( هر سه ایستگاه حاشیه دریاچه ارومیه، نیز قبلا آنلاین بودند ولی الان نیستند )، تکذیبیه صورت گرفته فاقد سند و مدرک است، گویا جان و مال مردم دیگر ارزشمند نیست
پژوهشیار