احمد علیرضا بیگی:

دولت سهام شرکت‌های خودروسازی را به مردم واگذار کند/ انحصار صنعت خودرو باید شکسته شود

1400/09/08 - 11:40 - کد خبر: 55026 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است دولت سهام شرکت‌های خودروسازی را به مردم واگذار کند و اجازه دهد خودروسازی‌های خصوصی شکل بگیرند.

به گزارش نصر، احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز، اظهار کرد: علت کیفیت پایین و گرانی خودرو در کشور این است که انحصار تولید خودرو  در دست دولت بوده و هیچ رقیبی ندارد؛ بنابراین مردم مجبور هستند خودروهای با کیفیت بسیار پایین را از دولت با هر قیمتی که تعیین می‌کند خریداری کنند.
وی افزود: مثلا هیچ خودروساز غیردولتی نیست که خودرویی در سایز و کلاس پراید که مصرف عمومی دارد تولید کند و این بازار انحصاری خودرو ظلم و اجحافی بزرگ در حق مردم است.

توزیع رانت با واگذاری خودرو به صورت قرعه‌کشی
بیگی در ادامه صحبت‌های خود واگذاری خودرو به صورت قرعه‌کشی را نوعی توزیع رانت دانست و افزود: در هیچ جای دنیا چنین شیوه‌ای متداول نیست.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود اینکه خودروسازان اعلام می‌کنند متضرر شده و از عهده پرداخت بدهی‌ها و تامین مطالبات مردم برنمی‌آیند، باز هم اصرار دارند خودروهای خود را به صورت قرعه‌کشی واگذار کنند؛ در حالی که اگر ادعایشان درست باشد اصولا باید این شیوه واگذاری را متوقف کنند!

اقتصاد باید از انحصار دولت خارج شود
استاندار پیشین آذربایجان‌شرقی متذکر شد: ما به یک عمل جراحی جدی در اقتصاد کشور نیاز داریم تا این اقتصاد را از انحصار دولت خارج کرده و آن را مردمی کنیم. البته همه در ظاهر این موارد را قبول و باور دارند اما در عمل اتفاقی نمی‌افتد و حاضر نیستند خود را از منفعت ظاهری که در نهایت  به ضرر مردم تمام می‌شود، محروم کنند.
وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت در این قضیه بازیگر اصلی باشد، در حق ملت ظلم خواهد شد، پیشنهاد کرد: دولت سهام شرکت‌های خودروسازی را به مردم واگذار کند و اجازه دهد خودروسازی‌های خصوصی شکل بگیرند و حتی با خودروسازان خارجی جوینت شوند.
انتهای پیام/
دولت سهام شرکت‌های خودروسازی را به مردم واگذار کند/ انحصار صنعت خودرو باید شکسته شود خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار