خبر/

۹۴۷ طرح تولیدی در آذربایجان شرقی بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

1400/09/03 - 21:23 - کد خبر: 54781 نسخه چاپی

نصر: سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اعلام کرد: اکنون از یکهزار و ۵۶۵ طرح در دست اجرا در استان، ۹۴۷ طرح پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد دارند.

به گزارش نصر، غلامعلی راستی روز چهارشنبه در گفتگویی با اشاره به بخشی از آمار عملکردی هفت ماهه امسال در حوزه برنامه ریزی و سرمایه گذاری، از پیگیری امور بیش از یک هزار و ۵۰۰ طرح در دست اجرا در استان خبر داد و افزود: این طرح ها با اعتبار ۲۷ هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان و اشتغال بیش از ۴۳ هزار نفر در دست اجرا است. 
وی با اشاره به رشد ۲۸ درصدی صدور جواز های تاسیس اعم از ایجادی و توسعه ای در هفت ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، افزود : یک هزار و ۳۴۳ فقره جواز تاسیس ایجادی و ۱۴۰ فقره جواز تاسیس توسعه ای و در مجموع یک هزار و ۴۸۳ فقره جواز تاسیس در استان صادر شده است و این آمار نشان از افزایش علاقه مندی به سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی دارد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، ادامه داد: بیشترین میزان صدور جواز تاسیس ایجادی مربوط به شهرک های صنعتی شهرستان های تبریز، آذرشهر، شبستر و بستان آباد است.
راستی همچنین با اشاره به رشد ۳۶ درصدی صدور جوازهای تاسیس توسعه ای تا پایان مهرماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ادامه داد: امسال ۱۴۰ فقره جواز تاسیس توسعه ای در استان صادر شده و این امر نشان از افزایش علاقه مندی واحدهای تولیدی به افزایش ظرفیت های تولید و تنوع محصولات تولیدی دارد.
وی افزود: بیشترین تعداد جواز ایجادی صادره در هفت ماهه امسال مربوط به گروه های صنعتی ساخت ماشین آلات و تجهیزات، محصولات فلزی، محصولات لاستیک و پلاستیک، مواد و محصولات شیمیائی و محصولات غذائی و آشامیدنی ها می باشد.
انتهای پیام/
۹۴۷ طرح تولیدی در آذربایجان شرقی بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار