خبر/

قبض گاز این مشترکان رایگان شد/ رکورد مصرف گاز در آبان 1400 شکسته شد

1400/09/02 - 14:37 - کد خبر: 54705 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل شرکت گاز استان تهران خبر داد، آبان ماه رکورد مصرف بخش خانگی با بیش از ۵۴۰ میلیون متر مکعب شکسته شد.

به گزارش نصر، سعید توکلی مدیرعامل شرکت گاز استان تهران در پاسخ به سوال مجری تهران 20 با مضمون چه میزان از مصارف گاز استان تهران متعلق به مصرف خانگی است؟ توضیح داد: فارغ از استان تهران، در زمستان بین 67 تا 75 درصد از مصارف گاز کشورمان متعلق به مصارف خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده می باشد.
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران ادامه داد: لازم به ذکر است که در آبان ماه رکورد مصرف بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده با مصرف بیش از 540 میلیون متر مکعب شکسته شد.
توکلی به نقل از شرکت ملی گاز تصریح کرد: اگر مصرف کننده های خانگی در اقلیم های یک، دو و سه ، در فصل سرد سال (15 آبان تا 15 فروردین)، کمتر از 200 متر مکعب در ماه مصرف کنند، مشمول بخشودگی خواهند شد که این شاخص، در فصل گرم سال به کمتر از 45 متر مکعب می رسد.
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران در ادامه افزود: بر اساس همین قانون تشویقی در سال گذشته سه میلیون و دویست و هشتاد هزار مصرف کننده خانگی در استان تهران قبوضشان رایگان شد.
توکلی در خصوص سوال یکی از بینندگان با مضمون استفاده از پکیج بهتر است یا بخاری؟ توضیح داد: اگر بخاری های مورد استفاده در رده های A و B باشد، در خصوص مصرف گاز تقریبا با پکیج های استاندارد یکسان عمل می کنند، اما مزیت پکیج نسبت به بخاری در آن است که بخاری ها بر خلاف پکیج های استاندارد، سیستم تنظیم اتوماتیک دما ندارند.
انتهای پیام/
قبض گاز این مشترکان رایگان شد/ رکورد مصرف گاز در آبان 1400 شکسته شد پایگاه خبری و اطلاع رسانی رکنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار