مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی؛

هوای تبریز همچنان آلوده است

1400/09/02 - 12:19 - کد خبر: 54688 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی گفت: هوای تبریز برای چهارمین روز متوالی آلوده بوده و هم اکنون در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش نصر، حسن عباس نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: میانگین شاخص کیفیت هوای امروز تبریز  برابر با ۱۳۰ بوده و برای گروه‌های حساس ناسالم است.   
وی تاکید کرد: افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، زنان باردار و شیرده، سالمندان و کودکان از فعالیت در خارج از منزل خودداری کنند.
عباس نژاد خاطرنشان کرد: در وضعیتی که کیفیت هوا ناسالم است، توصیه می‌شود با مشارکت عمومی از هرگونه فعالیت منجر به افزایش آلودگی هوا، خودداری شود.
وی  صرفه جویی در مصرف انرژی، پرهیز از ترددهای غیرضروری درون شهری، مدیریت زمانی و مکانی سفرهای درون شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی و عمل به توصیه‌های زیست‌محیطی را از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی افزود: در سال جاری، هوای تبریز ۶۵ روز پاک، ۱۷۳ روز قابل قبول، ۷ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز ناسالم برای همه گروه‌ها بوده است.
به گزارش ایرنا، شاخص آلودگی از ۰ تا ۵۰ هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و همچنین از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمام گروه‌ها و شاخص آلودگی بیش از ۲۰۰ نیز وضعیت بحرانی آلودگی هوا را نشان می‌دهد.
انتهای پیام/
 هوای تبریز همچنان آلوده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار