امام جمعه تبریز:

نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد آنان است

1398/08/12 - 12:25 - کد خبر: 5465 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تکرار و نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد و نام آنان بوده و برگزاری یادواره شهدا از راه‌های نشر این آرمان‌هاست.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، روز یکشنبه دریادواره شهدا در مسجد امام حسین منطقه لاله تبریز با بیان اینکه یادواره شهدا فرهنگ دفاع مقدس، یاد شهدا و ایثارگری‌های آن ها را در جامعه گسترش می دهد، افزود: علت ماندگاری نام امام حسین(ع) و شهدای کربلا، زنده نگه داشتن آرمان‌های کربلا در بین نسل‌های مختلف بوده است بنابراین باید آموزه‌های دفاع مقدس و ایثار و مقاومت رزمندگان و شهدا نیز به نسل‌های آینده منتقل شود.

وی برگزاری یادواره‌های شهدا را از راه‌های انتقال فرهنگ شهادت به نسل جدید دانست و اظهار داشت: تجلیل از پدران و مادران شهدا و خانواده معظم آنها به معنای تجلیل از فرهنگ ایثار و شهادت است چراکه این خانواده‌ها آیات مجسم صبر و استقامت هستند و با تکریم آنها فرهنگ دفاع مقدس، ایثار و مقاومت در جامعه گسترش می‌یابد.

امام جمعه تبریز گفت: برای مقابله با جریان‌هایی که در تلاش هستند فرهنگ دفاع مقدس تداوم نداشته باشد باید بنیاد حفظ ارزش‌های دفاع مقدس، نیروهای مسلح و بنیاد شهید با همکاری هم وصیتنامه‌های شهدا را در جامعه نشر و دانش آموزان و دانشجویان را با این آموزه ها آشنا کنند.

حجت الاسلام آل هاشم، جمع آوری و انتشار خاطرات رزمندگان را از دیگر راه های گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت دانست و ادامه داد: باید فداکاری‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان، فرماندهان و افراد موثر در جنگ در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود.

وی از نهادهای فرهنگی خواست خاطرات رزمندگان دفاع مقدس را در قالب کتاب چاپ و در اختیار افراد جامعه قرار دهند.

امام جمعه تبریز، موزه‌های دفاع مقدس را از راه‌های ترویج فرهنگ شهادت اعلام کرد و گفت: گردآوری آثار بجا مانده از شهدا و اعزام کاروان‌های زیارتی راهیان نور به مناطق عملیاتی گامی ارزشمند و موثر برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس است.

حجت الاسلام آل هاشم با تاکید بر اینکه فرهنگ دفاع مقدس جامعه را در برابر توطئه‌ها بیمه می‌کند، افزود: ۴۰ سال است دشمنان در تلاش هستند با توطئه‌های مختلف به وحدت و همبستگی ملت ایران لطمه بزنند اما مردم قهرمان ما حافظ خون شهدا هستند و در برابر کسانی که به این خون‌های پاک خیانت بکنند آگاهانه و عالمانه ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه همه آحاد جامعه وظیفه دارند مانع فراموشی یاد و نام شهدا شوند، اظهار داشت: جریان‌های مختلفی تلاش دارند برای فراموش شدن شهدا حرکت می‌کنند که مصادق بارز آن حذف نام شهدا از خیابان‌ها و معابر شهر است.

انتهای پیام/

 نشر آرمان‌های شهدا موجب ماندگاری یاد آنان است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار