لیست برندگان بیست و یکمین جشن حافظ/

افتخارآفرینی برادران ارک ادامه دارد

1400/08/30 - 09:36 - کد خبر: 54542 نسخه چاپی

نصر: بیست و یکمین جشن حافظ امشب بیست و نهم آبان طی مراسمی با حضور چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون برگزار شد و برندگان این جشن معرفی شدند.

به گزارش نصر، بیست و یکمین جشن حافظ با یاد زنده یاد علی معلم و قرائت متنی با اجرای پردیس پورعابدینی آغاز شد.
پس از پورعابدینی اجرای جشن بیست و یکم به محمد سلوکی سپرده شد‌.
رضا یزدانی برای اجرای اولین قطعه‌اش روی سن آمد.
امید معلم، دبیر جشن روی سن آمده و با پیام کوتاهی جشن را آغاز کرد.
در ادامه با پخش کلیپی از ارشا اقدسی که آرزو داشت رشته بدلکاری در سینما جدی گرفته شود و پس از اضافه شدن این جایزه از امید معلم تشکر کرده و گفته بود حالا می‌تواند راحت بمیرد‌...
پس از آن همسر زنده‌یاد پیمان ابدی برای اهدای جایزه مرحوم ارشا اقدسی روی سن آمد.
پس از صحبت‌های کوتاه همسر پیمان ابدی و آرزوی موفقیت برای شاگردان پیمان ابدی، بهترین‌شان را اقدسی خواند و برای اهدای تندیس او مادرش به روی سن دعوت شد.
امید معلم به نمایندگی از خانواده شهید علی لندی تقدیر به عمل آورد.
سالن سراسر ایستاده در حال تشویق خانواده شهید لندی است و پدر او در سیل تشویق‌ها سخنان‌اش را آغاز کرد.
پدر او با تاکید بر این‌که پسرش قهرمان دهه هشتادی است و ثابت کرد که جوانمردی نمرده، از امید معلم دبیر جشن حافظ تشکر کرد.
علی‌رضا امینی برای اهدای نشان عباس کیارستمی روی سن آمد.
او با تاکید بر این‌که کیارستمی جایگزینی ندارد این جایزه را به بهمن و بهرام ارک برای فیلم «پوست» تقدیم شد.
ارک گفت که گرچه بسیار دوست داشته کیارستمی را ببیند اما مسیر نشده خوشحال است که نام‌اش با او خواهد بود و این جایزه را دریافت کرده
برگزیدگان بیست و یکمین جشن حافظ امشب بیست و نهم آبان طی مراسمی با حضور چهره‌های مطرح سینما و تلویزیون برگزار شد و برندگان این جشن معرفی شدند.

بخش سینمایی بیست و یکمین جشن حافظ 
بهترین فیلم:
۱- «تومان»؛ به تهیه‌کنندگی سعید سعدی
۲- «خورشید»؛ به تهیه‌کنندگی مجید مجیدی و امیر بنان
۳- «خون شد»؛ به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی
۴- «درخت گردو»؛ به تهیه‌کنندگی سید مصطفی احمدی
۵- «شنای پروانه»؛ به تهیه‌کنندگی رسول صدرعاملی
۶- «قهرمان»؛ به تهیه‌کنندگی اصغر فرهادی و الکساندر ماله‌گی

بهترین کارگردانی:
۱-مرتضی فرشباف (تومان)
۲-اصغر فرهادی (قهرمان)
۳-محمد کارت (شنای پروانه)
۴-مسعود کیمیایی (خون شد)
۵-مجید مجیدی (خورشید)
۶-محمدحسین مهدویان (درخت گردو)

بهترین فیلمنامه:
۱- «تومان» (مرتضی فرشباف)
۲- «خورشید» (مجید مجیدی و نیما جاویدی)
۳- «شنای پروانه» (محمد کارت، حسین دوماری و پدرام پورامیری)
۴- «قهرمان» (اصغر فرهادی)
بهترین بازیگر مرد (دو جایزه):
۱-امیر آقایی (شنای پروانه)
۲-رضا بابک (بنفشه آفریقایی)
۳-محسن تنابنده (قهرمان)
۴-امیر جدیدی (قهرمان)
۵-مهدی حسینی‌نیا (شنای پروانه)
۶-روح‌الله زمانی (خورشید)
۷- جواد عزتی (شنای پروانه)
۸-امیرحسین فتحی (کشتارگاه)
۹-پیمان معادی (درخت گردو)
۱۰-میرسعید مولویان (تومان)
بهترین بازیگر زن (دو جایزه):
۱-گلاب آدینه (آبجی)
۲-پردیس احمدیه (تومان)
۳-پانته‌آ بهرام (شنای پروانه)
۴-سوسن پرور (بوتاکس)
۵-طناز طباطبایی (شنای پروانه)
۶-معصومه قاسمی‌پور (آبجی)
۷-باران کوثری (بی‌حسی موضعی)
۸ -سحر گلدوست (قهرمان)
۹- فاطمه مسعودی‌فر (پوست)
۱۰-فاطمه معتمد آریا (بنفشه آفریقایی)

بهترین موسیقی متن:
۱- «پوست» (بامداد افشار) برنده
۲- «خون شد» (ستار اورکی)
۳- «درخت گردو» (حبیب خزایی‌فر)
۴- «ناگهان درخت» (کریستف رضاعی)

بهترین تدوین:
۱- «تومان» (مهدی سعدی)
۲- «خورشید» (حسن حسن‌دوست)
۳- «درخت گردو» (محمد نجاریان)
۴- «شنای پروانه» (اسماعیل علیزاده)
۵- «قهرمان (هایده صفی‌یاری) برنده

بهترین فیلمبرداری:
۱- «تومان» (مرتضی نجفی) برنده
۲- «درخت گردو» (هادی بهروز)
۳- «خورشید» (هومن بهمنش)
۴- «شنای پروانه» (سامان لطفیان)
۵- «قهرمان» (علی قاضی)
۶- «لتیان» (ادیب سبحانی)

نشان عباس کیارستمی:
۱- «بوتاکس» (کاوه مظاهری)
۲- «پوست» (بهمن و بهرام آرک) برنده
۳- «دشت خاموش» (احمد بهرامی)
بهترین فیلم مستند:
۱- «بانو قدس ایران» (مصطفی رزاق کریمی)
۲- «جایی برای فرشته‌ها نیست» (سام کلانتری)
۳- «خط باریک قرمز» (فرزاد خوشدست) برنده
۴- «ف. الف» (فرشاد اکتسابی)
۵- «کودتای ۵۳» (تقی امیرانی)

بهترین ترانه تیتراژ فیلم یا سریال:
۱- «آقازاده»: قطعه «نقاب»، علی زندوکیلی؛ ترانه‌سرا: حسین غیاثی، آهنگساز: علیرضا افکاری
۲- «درخت گردو»: قطعه «درخت گردو»، علیرضا قربانی؛ ترانه‌سرا: روزبه بمانی، آهنگساز: حبیب خزایی‌فر
۳- «زخم کاری»: قطعه «زخم کاری»، بهنام بانی؛ ترانه و ملودی: مهدی دارابی، تهیه‌کننده قطعه: حامد برادران
۴- «گاندو ۲»: قطعه «منو بغل کن...»، محمد علیزاده؛ ترانه‌سرا: مهرزاد امیرخانی، آهنگساز: معین طیبی
۵- «می‌خواهم زنده بمانم»: قطعه «یک نفس آرزوی تو»، همایون شجریان؛ ترانه‌سرا: کمال جعفری امامزاده، آهنگساز: سعید فرج‌پوری
۶- «هم‌گناه»: قطعه «هم‌گناه»، علیرضا قربانی؛ ترانه‌سرا: حسین غیاثی، آهنگساز: علیرضا افکارى (برنده)

بخش تلویزیون بیست و یکمین جشن حافظ
بهترین سریال
۱- «آقازاده»؛ به تهیه‌کنندگی حامد عنقا؛ پخش از فیلیمو و نماوا
۲- «آن‌ها»؛ به تهیه‌کنندگی پرویز پرستویی؛ محصول فیلم‌نت
۳- «افرا»؛ به تهیه‌کنندگی کامبیز دارابی و مجید مولایی؛ محصول شبکه یک سیما
۴- «زخم کاری»؛ به تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت‌کشیان؛ محصول فیلیمو ... برنده
۵- «زیرخاکی»؛ به تهیه‌کنندگی رضا نصیری‌نیا؛ محصول شبکه یک سیما
۶- «قورباغه»؛ به تهیه‌کنندگی علی اسدزاده؛ محصول نماوا
۷- «گاندو ۲»؛ به تهیه‌کنندگی مجتبی امینی؛ محصول شبکه سه سیما
۸- «می‌خواهم زنده بمانم»؛ به تهیه‌کنندگی محمد شایسته؛ محصول فیلیمو
۹- «نون. خ ۲ و ۳»؛ به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی؛ محصول شبکه یک سیما
۱۰- «هم‌گناه»؛ به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی؛ پخش از فیلیمو و نماوا
بهترین کارگردانی تلویزیونی:
۱-سعید آقاخانی (نون. خ ۲ و ۳)
۲-جواد افشار (گاندو ۲)
۳-بهرنگ توفیقی (آقازاده)
۴-جلیل سامان (زیرخاکی ۱ و ۲)
۵-هومن سیدی (قورباغه)
۶-شهرام شاه‌حسینی (می‌خواهم زنده بمانم) برنده
۷- مصطفی کیایی (هم‌گناه)
۸- محمدحسین مهدویان (زخم کاری)
بهترین فیلمنامه تلویزیونی
۱- «آقازاده» (طراح داستان و نویسنده: حامد عنقا)
۲- «آن‌ها» (سروش روحبخش)
۳- «افرا» (فرزاد فرزانه و امیرحسین نجف‌پور)
۴- «زخم‌کاری» (محمدحسین مهدویان/ طراحی و گسترش داستان: محسن جعفرزاده؛ بازنگری داستان: حسین حسنی و سجاد پهلوان‌زاده؛ بر اساس رمان «بیست‎ زخم کاری» نوشتهٔ محمود حسینی‌زاد) ... برنده
۵- «قورباغه» (هومن سیدی)
۶- «می‌خواهم زنده بمانم» (سرپرست نویسندگان: مجید مولایی؛ نویسندگان: پویا سعیدی و پوریا کاکاوند)
۷- «هم‌گناه» (محسن کیایی و علی کوچکی)
بهترین بازیگر زن کمدی
۱- ویشکا آسایش (دراکولا)
۲- رابعه اسکویی (نوروز رنگی)
۳- هدیه بازوند (نون. خ ۲ و ۳)
۴- سیما تیرانداز (دراکولا)
۵- صهبا شرافتی (نون. خ ۲ و ۳)
۶- ژاله صامتی (زیرخاکی ۱ و ۲) برنده
بهترین بازیگر مرد کمدی:
۱- سعید آقاخانی (نون. خ ۲ و ۳)
۲- پژمان جمشیدی (زیرخاکی ۱ و ۲) برنده
۳- حمیدرضا حافظ شجری (نوروز رنگی)
۴- جواد خواجوی (نوروز رنگی)
۵- سیروس میمنت (نون. خ ۲ و ۳)
۶- کاظم نوربخش (نون. خ ۲ و ۳)
بهترین بازیگر زن درام:
۱- رعنا آزادی‌ور (زخم کاری) برنده
۲- پردیس پورعابدینی (آقازاده)
۳- هدیه تهرانی (هم‌گناه)
۴- ساقی حاجی‌پور (هم‌گناه)
۵- فرشته حسینی (قوربغه)
۶- سوگل خلیق (هم‌گناه)
۷- سحر دولتشاهی (قورباغه)
۸- آزاده صمدی (می‌خواهم زنده بمانم)

بهترین بازیگر مرد درام:
۱- امیر آقایی (آقازاده) برنده
۲- صابر ابر (قورباغه)
۳- حامد بهداد (می‌خواهم زنده بمانم)
۴- روزبه حصاری (افرا)
۵- علی شادمان (می‌خواهم زنده بمانم)
۶- مجید صالحی (سیاوش)
۷- جواد عزتی (زخم کاری)
۸- نوید محمدزاده (قورباغه)
بهترین چهره تلویزیونی جشن حافظ
نامزدهای بهترین چهره تلویزیونی عبارتند از:
۱-حامد آهنگی (شب آهنگی)
۲-محمد دلاوری (تهران ۲۰)
۳-سروش صحت (کتاب باز) برنده
۴-پیمان طالبی (طبیب)
۵-مژده لواسانی (بسته پیشنهادی)
۶- مهران مدیری (دورهمی)
انتهای پیام/
افتخارآفرینی برادران ارک ادامه دارد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار