ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک

1400/08/26 - 17:21 - کد خبر: 54371 نسخه چاپی

نصر: اقدامات ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در جهت فروش ۶.۹ میلیارد دلار سهام شخصی و نیز توئیت های وی در جهت تمسخر برنی سندزر باعث ریزش ارزش سهام این شرکت شده است.

به گزارش نصر، ارزش سهام شرکت تسلا دیروز عصر تا دو درصد کاهش یافت و به ۱۰۱۳.۳۹ دلار به ازای هر سهم رسید. این امر موجب کاهش ۲۰۷ میلیارد دلاری ارزش کلی تسلا در بازار سرمایه در هفته گذشته شده است.
با این کاهش ارزش کل شرکت تسلا به زیر یک تریلیون دلار رسید. ماه گذشته تسلا توانسته بود رکورد مذکور را برای اولین بار کسب کند. با این حال تسلا در زمینه ارزش کلی در بازار سرمایه آمریکا هنوز در رتبه اول شرکت‌های خودروسازی بوده و ریویان، جنرال موتورز، فورد و لوسید در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
ناظران بازار می‌گویند یکی دیگر از علل کاهش ارزش سهام تسلا درگیری لفظی ایلان ماسک با برنی سندرز در روزهای اخیر است. سندرز سناتور چپ گرای آمریکایی خواستار دریافت مالیات عادلانه از ثروتمندان شده و ایلان ماسک با تمسخر این سناتور ۸۰ ساله، او را به علت کهولت سن دست انداخته بود.
بررسی‌های مؤسسه کالکین نشان می‌دهد تمسخر یک سیاستمدار ارشد و فروش مداوم سهام تسلا توسط ایلان ماسک از ارزش سهام مذکور در روزهای آتی باز هم خواهد کاست. نکته جالب اینکه حتی در صورت فروش ده درصد از سهام ایلان ماسک در تسلا باز هم وی باید در انتظار دریافت صورت حساب مالیاتی ۱۵ میلیارد دلاری باشد.
انتهای پیام/
ریزش ارزش سهام تسلا به خاطر اقدامات ایلان ماسک خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار