محمد شریعتمداری؛

سهم بخش روستایی در سبد اشتغال به ۲۳ درصد رسید

1398/08/11 - 17:44 - کد خبر: 5420 نسخه چاپی

نصر: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سهم اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر از سه درصد سال‌های قبل اکنون به ۲۳ درصد رسیده است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» روز شنبه در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیرو در محل وزارت کار برگزار شد، اضافه کرد: یکی از آثار حضور دولت در جامعه استفاده از هم افزایی دولتمردان است.

وی با بیان اینکه انتقال پول و سرمایه به سمت طرح‌های زیربنایی کند است، افزود: دولت‌ها مکلف به این کار هستند و نمونه آن تفاهم‌نامه‌ ایجاد ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل است که توسط شرکت آب و فاضلاب و بانک توسعه تعاون امضا می‌شود.

وزیر کار افزود: عمده این طرح‌های آب و فاضلاب در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و مناطق محروم اجرا می‌شود.

وی در ادامه به تحریم ظالمانه دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن ما را با بستن درب چاه‌های نفت تهدید می‌کند، در حالی که رهبر معظم انقلاب سال‌های قبل فرمودند که امیدواریم روزی برسد که درب‌ چاه‌های نفت را ببندیم و اقتصاد را بدون نفت اداره کنیم و این شعار جزو اهداف بلندمدت کشور است.

شریعتمداری گفت: دشمن با شیوه های گوناگون سعی داشت ما را به زانو درآورد اما با تصمیمات جایگزین مانند تبصره ۱۸ قانون بودجه این ترفندها را خنثی کردیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرای شش طرح آب و فاضلاب از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۲۳ هزار و ۵۸۷ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود. 

 

پرداخت ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال جاری

در ادامه این مراسم «حجت‌الله مهدیان» مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: بانک توسعه تعاون، بانکی دولتی و توسعه‌ای است و به اشتغال توجه ویژه‌ای دارد و به دنبال سودآوری نیست.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته مجری طرح‌های مهم رونق تولید و ایجاد اشتغال فراگیر و پایدار در روستاها بودیم و براین اساس سال گذشته ۹۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال پرداخت شد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال نیز ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شود که در هفت ماه امسال ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است و با توجه به اینکه در نیمه دوم سال پرداخت تسهیلات شتاب می‌گیرد میزان۱۳ هزار میلیارد تومان محقق می‌شود.

وی درباره امضای تفاهمنامه با شرکت آب و فاضلاب کشور برای ایجاد اشتغال، گفت: تسهیلات پیش‌بینی برای این طرح یک هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان است که توسط ۴۵۰ شعبه بانک توسعه تعاون در کشور پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

سهم بخش روستایی در سبد اشتغال به ۲۳ درصد رسید نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار