خبر/

هیات داوران بخش صحنه‌ایی جشنواره سراسری تئاتر ارسباران معرفی شدند

1400/08/20 - 10:03 - کد خبر: 54032 نسخه چاپی

نصر: دبیر پانزدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران، اسامی داوران این دوره را اعلام کرد.

به گزارش نصر، عباس خلیفه‌لو،  اصغر همت، شهرام گیل‌آبادی  و افسر اسدی را به عنوان داوران این بخش از جشنواره معرفی کرد.
وی افزود: اصغر همت بازیگر سینما،تلویزیون و تئاتر متولد ۲۷ آذر ۱۳۳۱ در شیراز است. وی در سال ۱۳۵۹ در رشته تئاتر از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد و فعالیتش را در تئاتر شروع کرده است، وی در بسیاری از مجموعه‌های داخلی ایفای نقش داشته است که مجموعه هزار داستان و حضرت علی (ع) آثار فاخری است که با بازی همت در تلویزیون ایران به یادگار مانده است.
همت در حال بازی در مجموعه سلمان فارسی است و دیگر اثری فاخر را در رزومه خود ثبت خواهد کرد.در پنجمین دوره اعطای جایزه هنری غدیر نیز برای بازی فاخر در سریال حضرت علی (ع)  از وی تجلیل شده است.
خلیفه لو ادامه داد:شهرام گیل‌آبادی،نویسنده،کارگردان و برنامه‌ساز رادیو و تلویزیون متولد سال ۱۳۵۱در خرم‌آباد است و مدرک کارشناسی و کارشناسی‌ارشد کارگردانی را از دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر و مدرک دکترای پژوهش هنر را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت نموده است.
وی عضو هیئت علمی دانشگاه صدا و سیما و مدرس کارگردانی،نویسندگی،ارتباطات و رسانه است. مولف کتب مقدمه‌ای بر فراتئاتر و روایتی دیگر،ارتباطات تئاتر،نمایش‌های یک دقیقه رادیویی،جهان فرانو،جهان شبکه‌ای شبکه جهانی،عصر بی‌سرزمین،کتاب کوچک مصاحبه،تقارن همسو دور هم‌گرا،چشم‌انداز ارتباطات و توسعه و... بوده است. مدیریت شبکه‌های رادیویی تهران،جوان،نمایش و مرکز هنرهای نمایشی رادیو و معاون اطلاع‌رسانی و پژوهش،مدیرکل نمایندگی‌های خارج از کشور صداوسیما از جمله سوابق گیل آبادی محسوب می‌شود. وی هم اکنون نیز به عنوان مدیر خانه تئاتر ایران فعالیت می‌کند و چندین کتاب در زمینه تئاتر و رادیو و ارتباطات رسانه‌ایی به چاپ رسانیده است.
دبیر پانزدهمین دوره تئاتر کوتاه ارسباران در پایان خاطر نشان کرد: افسر اسدی متولد ۱۳۳۶ در میانه،بازیگر سینما و تئاتر است. وی دیپلم ادبی داشته و فارغ التحصیل  رشته بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تهران در سال ۱۳۶۵ می‌باشد،با تئاتر شروع کرد و اثار بسیاری را از خود به‌جای گذاشته است. از جمله سوابق درخشان اسدی،برنده بهترین بازیگر نقش دوم زن از هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر(۱۳۶۸)بخاطر فیلم عبور از غبار ساخته پوران درخشنده،نامزد بهترین بازیگر نقش دوم زن از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر(۱۳۷۳)برای فیلم روسری آبی ساخته رخشان بنی اعتماد است.
انتهای پیام/
هیات داوران بخش صحنه‌ایی جشنواره سراسری تئاتر ارسباران معرفی شدند نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار