استاندار زنجان؛

تکمیل طرح‌های سدسازی نیمه‌تمام مطالبه زنجانی‌ها از رئیس جمهور است

1400/08/18 - 14:18 - کد خبر: 53937 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان با اشاره به اینکه برنامه‌های مختلف در حوزه آب در نظر گرفته شده است که یکی از آنها تسریع در اجرای سدهای نیمه تمام است، گفت: کمک به اتمام طرح‌های نیمه تمام سدسازی از مطالبات استان در سفر رییس جمهوری خواهد بود.

به گزارش نصر، محسن افشارچی روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان با اشاره به اینکه در حوزه آب، نگرانی جدی وجود دارد، افزود: این نگرانی باید توسط دستگاه‌های متولی امر مورد توجه قرار گیرد و تاجایی که ممکن است با اتخاد تدابیر لازم در مدت کوتاه، میان و بلند مدت بتوان مسائل پیش رو را برطرف کرد.
وی با بیان اینکه تکمیل سدهای نیمه تمام استان نیز زمان بر است، یادآورشد: اتمام چنین پروژه هایی به اعتبار نیاز دارد که با سفر رییس جمهوری بخش هایی از این مهم محقق خواهد شد.  
استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از هنرهای مجموعه مدیریتی استان در شرایط کم آبی، افزایش بهروری در حوزه کشاورزی است، گفت: بر این مبنا دستگاههای مشارکت کننده با جهادکشاورزی استان موضوع صرفه جویی را مورد توجه قرار دهند چراکه فاصله مصرف آب شرب و آب کشاورزی در استان بسیار بالا است.
وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات حوزه آب در استان تنها نگاه اعتباری نباید باشد، اظهار داشت: در زمان حاضر با توجه به شرایط اقتصادی نمی توان تمامی مشکلات را حل کرد، بنابراین برای رفع آنها با حداقل منابع موجود باید متمرکز شد.
استاندار زنجان موضوع طرح‌های فاضلاب استان را نیز یادآور شد و گفت: تکمیل این طرح ها نیز از دیگر اولویت های استان است که طی جلسات آینده و متناسب با اهمیت این مسائل اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.
افشارچی با بیان اینکه همت مدیران استان و هدف گذاری باید این باشد که تا چهار سال آینده بتوان صنعت را از آب چاه و روان آب ها تفکیک کرد، افزود: این موضوع به سرمایه گذار کمک می کند تا با خیال آسوده نسبت به سرمایه گذاری خود بدون مشکلی اقدام کند.
وی با بیان اینکه در طرح های ارائه شده مبتنی بر توسعه، طرح های فاضلاب و برگرداندن آب به چرخه مد نظر قرار گیرد، اظهارداشت: طرح های فاضلاب در مناطق مختلف شهر زنجان در حال اجرا است و توجه به این مسله می تواند به لحاظ بهداشتی نیز مفید واقع شود.
استاندار زنجان بر لزوم نظارت های جدی در مسدود شدن چاه‌های غیرمجاز آب تاکید کرد و گفت: بر این اساس شرکت آب منطقه ای، آمار مقایسه ای مصرف و کمبود آب در سه استان هم سطح زنجان و همچنین میزان آب قابل تنظیم سهم استان را ارائه کند تا هدف گذاری لازم در این خصوص انجام شود.
انتهای پیام/
تکمیل طرح‌های سدسازی نیمه‌تمام مطالبه زنجانی‌ها از رئیس جمهور است خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار