راه‌یابی سنگنورد زنجانی به رقابت‌های انتخابی المپیک؛

«الناز رکابی» در یک قدمی المپیک ۲۰۲۰ توکیو

1398/08/11 - 14:38 - کد خبر: 5388 نسخه چاپی

نصر: الناز رکابی با کسب جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰، در یک قدمی راهیابی به این آوردگاه بزرگ ورزشی قرار گرفت.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، سنگنورد زنجانی اعزامی به رقابت‌های جام‌جهانی ژاپن با قرار گرفتن در جمع ۲۶ ورزشکار برتر این دوره از رقابت‌ها، جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو را که قرار است از ۷ تا ۱۰ آذرماه به میزبانی تولوز فرانسه برگزار شود، کسب کرد.

پس از پایان آخرین دوره جام‌جهانی در کشور ژاپن، فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی (IFSC) رده‌بندی ترکیبی جام‌های جهانی سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد که الناز رکابی با توجه به کسب رتبه ۲۴ در این رده‌بندی، موفق به کسب سهمیه مسابقات انتخابی المپیک در فرانسه شد.

گفتنی است، این سهمیه به ۲۰ ورزشکار برتر رده‌بندی یاد شده که در مسابقه قهرمانی جهان سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک نشده‌اند، تعلق گرفته است. ضمن آنکه از شش ورزشکاری که در ژاپن ‌موفق به کسب سهمیه شده بودند نیز در صورت قرارگیری در رنکینگ فوق برای مسابقات تولوز دعوت به عمل خواهد آمد.

ورزشکارانی که در رقابت‌های انتخابی المپیک در فرانسه موفق به کسب سهمیه نشوند، این فرصت را خواهند داشت که شانس خود را برای راه‌یابی به المپیک ۲۰۲۰ در رقابت‌های قاره‌ای که قرار است فروردین‌ماه سال آینده در ژاپن برگزار شود، محک بزنند. داوود رکابی یکی دیگر از سنگنوردان زنجانی است که در رقابت‌های قاره‌ای حضور خواهد داشت.

الناز رکابی هم‌اکنون در رقابت‌های آزاد چین، ماده کمباین به مصاف حریفان خود رفته است.

انتهای پیام/

«الناز رکابی» در یک قدمی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار