معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی خبر داد:

ورود موج ناپایدار و زودگذر به آذربایجان شرقی/ کاهش چهار درجه‌ای دمای استان

1398/08/11 - 14:26 - کد خبر: 5385 نسخه چاپی

نصر: معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به ورود و فعالیت موج ناپایدار و زودگذر در استان، گفت: فعالیت این موج در منطقه، از بعد از ظهر امروز و شب موجب ابرناکی، وزش باد نسبتا شدید، بارش پراکنده‌ی باران و در ارتفاعات نواحی سردسیر استان احتمالا موجب بارش برف خواهد شد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، محمد اشجعی در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی 24 ساعته گذشته، شهرستان جلفا با 23 درجه بالای صفر و شهرستان چاراویماق با دو درجه بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان هستند.

وی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ترین زمان 18 درجه بالای صفر و در سردترین زمان پنج درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز 14 درجه بالای صفر بوده که نسبت به روز گذشته یک درجه کاهش یافته است.

وی افزود: موج ناپایدار و زودگذر در استان از امروز تا فردا فعال خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی از کاهش نسبی دمای هوای استان به ویژه در نواحی نیمه‌ی شمالی استان خبر داد و گفت: امروز و فردا دمای هوای استان چهار تا پنج درجه کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به آمار بارش‌های استان از ابتدای سال آبی امسال، اظهار کرد: بارش‌های استان از ابتدای مهرماه تا دهم آبان ماه سال جاری 26.4 میلی متر بوده و سال آبی سال گذشته 18.9 میلی متر بوده است.

اشجعی با اشاره به بیشترین میزان بارندگی از ابتدای سال آبی جاری در شهرستان‌های استان، گفت: امسال بیشترین بارندگی در شهرستان هشترود با 52.2 میلی متر ثبت شده است.

انتهای پیام/

ورود موج ناپایدار و زودگذر به آذربایجان شرقی/ کاهش چهار درجه‌ای دمای استان نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار