خبر/

بارش باران در غرب و جنوب کشور

1400/08/17 - 13:04 - کد خبر: 53848 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران در غرب و جنوب کشور طی امروز (۱۷ آبان ماه) از افزایش غلظت آلاینده‌ها در استان‌های تهران و البرز خبر داد.

به گزارش نصر، صادق ضیاییان گفت: امروز (۱۷ آبان ماه) در برخی نقاط استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، فارس، کرمان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، جزایر واقع در خلیج فارس و تنگه هرمز بارش باران، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط مرتفع و سردسیر فارس، کرمان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: سه شنبه (۱۸ آبان ماه) در برخی نقاط کرمان، هرمزگان و غرب تنگه هرمز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. از اواخر چهارشنبه و روز پنجشنبه (۱۹ و ۲۰ آبان ماه) در نوار شمالی کشور کاهش دما و در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران، رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف رخ خواهد داد.
به گفته ضیاییان دریای خزر نیز در این مدت مواج خواهد بود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار کرد: جمعه (۲۱ آبان ماه) در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
وی تاکید کرد طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۱۷ تا ۱۹ آبان ماه) در مناطق صنعتی و پرجمعیت به‌ویژه در استان‌های تهران و البرز افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۸ آبان ماه) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۹ آبان ماه) صاف و غبار آلود و در اواخر وقت نیمه‌ابری با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۷ و ۱۸ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.
انتهای پیام/
بارش باران در غرب و جنوب کشور خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار