استاندار اردبیل؛

دانش‌آموزان فعال در طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی مشارکت می‌کنند

1398/08/11 - 11:17 - کد خبر: 5343 نسخه چاپی

نصر: استاندار اردبیل گفت: دانش‌آموزان بویژه بسیج دانش‌آموزی استان ظرفیت مناسبی برای مشارکت در طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند و از این ظرفیت باید در اجرای این طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی استفاده شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، اکبر بهنامجو امروز در نشستی با دانش‌آموزان بسیجی و برگزیده علمی و فرهنگی استان تصریح کرد: دانش‌آموزان فعال در جامعه که در رده‌های مختلف علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری فعالیت دارند لازم است در راستای مقابله با معضلات اجتماعی با مسئولان استان همکاری کنند.

استاندار اردبیل حضور و مشارکت دانش‌آموزان در حوزه‌های اجتماعی را گامی مهم برای موفقیت در آینده عنوان کرد و افزود: دانش‌آموزان با حضور در موقعیت‌های مختلف اجتماعی با فنون مدیریت آشنا شده و در آینده می توانند فرد موثری برای کشور باشند.

بهنامجو  گفت: دانش‌آموزان استان از درک بالایی برخوردار هستند و با شناسایی دقیق نیازمندی‌ها و طرح‌های لازم برای استان می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های مهم تاثیرگذار باشند.

استاندار اردبیل به اقدامات انجام گرفته توسط مسئولان ارشد استانی در افزایش اشتغال و سرمایه‌گذاری و حلی مشکلات اقتصادی اشاره کرد و آینده استان در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال را امیدوارانه دانست.

وی افزود: فعال شدن واحدهای کارگاهی در شهرستان‌های کوچک ، راه‌اندازی واحدهای بزرگ از جمله صنایع تبدیلی ، گلخانه‌ای و بسته‌بندی آب، تلاش برای رونق گردشگری و ایجاد شهرک‌های جدید صنعتی از جمله اقداماتی است که در راستای رونق اقتصادی استان انجام گرفته است.

بهنامجو در این جلسه خواستار برگزاری نشست‌های بیشتر با دانش‌آموزان و استفاده از نظرهای این قشر در خصوص مسائل مختلف استان شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل هم در این جلسه از فعالیت ۹۴۳ واحد مقاومت بسیج در دوره‌های مختلف دانش‌آموزی از چهارم ابتدایی ، دوره اول و دوم متوسطه خبر داد.

احمد ناصری افزود: ۷۴ هزار عضو در این واحدهای بسیج فعالیت دارند که شامل ۵۰ درصد از جمعیت دانش‌آموزی ازچهارم ابتدایی تا پایان دوره دوم متوسطه می‌شوند.

وی بیان کرد: ۲۳ حوزه مقاومت در سراسر استان برای بسیج دانش‌آموزی تشکیل شده و از پایه چهارم ابتدایی عضوگیری می‌شود و تشکل بسیج دانش‌آموزی در کنار ۹ تشکل دیگر دانش‌آموزی فعالیت‌های فرهنگی ، علمی و ورزشی و هنری را در مدارس دنبال می‌کنند.

انتهای پیام/

دانش‌آموزان فعال در طرح‌های کاهش آسیب‌های اجتماعی مشارکت می‌کنند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار