مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی خبر داد:

ثبت نام ۳۲ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی از آذربایجان شرقی

1400/08/03 - 12:37 - کد خبر: 53022 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که تاکنون بیش از ۳۲ هزار نفر از آذربایجان شرقی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ثبتنام کرده‌اند از تمدید مهلت شرکت این جشنواره تا ۳۰ آذرماه خبر داد.

به گزارش نصر، شهرام خدایی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط بیماری کرونا در جامعه، درخواست‌های متقاضیان و مجریان شهرستانی و بازگشایی کتابخانه‌ها، مدارس و ...، با تصمیم شورای سیاستگذاری، مهلت ثبت نام و شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا ۳۰ آذر ماه تمدید شد.
وی بیان کرد: یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت(ع) و بخش ویژه حضرت مهدی(عج)، با انتشار فراخوانی از ۲۲ خرداد ماه همزمان با آغاز دهه کرامت شروع به فعالیت کرده است.
وی گفت: در یازدهمین دوره این جشنواره در کنار رشته‌های نقاشی، پویش کتابخوان، مسابقه چهارگزینه‌ای و داستانک نویسی، رشته‌های شعرسرایی، پویش «برای امام زمانم» و قصه گویی اضافه شده و برای جلب مشارکت بیش از پیش ناشران و کتابداران دو بخش حمایت از چاپ و انتشار منابع برتر و نیز مروجان فرهنگ رضوی در نظر گرفته شده است.
خدایی بخش های مختلف جشنواره یازدهم کتابخوانی رضوی را در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» عنوان کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط، به صورت فردی یا خانوادگی از طریق سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی به نشانی www.samakpl.ir در جشنواره شرکت کنند.
وی افزود: در بخش «فردی» افراد علاقه‌مند می‌توانند متناسب با رده سنی خود ضمن مطالعه کتاب‌ها در هر یک از رشته‌های جشنواره شرکت کنند. در بخش «خانوادگی» نیز اعضای خانواده‌ می‌توانند متناسب با رده سنی خود با مطالعه کتاب‌ها، به بخش خانوادگی سایت مراجعه کرده و در هر یک از رشته‌های مسابقه شرکت کنند.
وی ضمن دعوت از آحاد مردم عاشق اهل بیت(ع) استان جهت شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: به دلیل شیوع اپیدمی کرونا و جهت حفظ سلامتی علاقمندان یازدهمین دوره جشنواره به صورت کامل در بستر الکترونیک برگزار می‌شود و علاقه‌مندان تا ۳۰ آذرماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به سایت در این جشنواره شرکت کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از برگزاری مراسم اختتامیه در دو سطح خبر داد و خاطرنشان کرد: برگزیدگان جشنواره در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی در بخش‌های مختلف کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال، خانوادگی و بخش‌های ویژه فعالیت‌های جنبی تجلیل خواهند شد.
انتهای پیام/
 ثبت نام ۳۲ هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی از آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار