معاون وزیر صنعت:

سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تامین می‌شود

1398/08/10 - 10:19 - کد خبر: 5302 نسخه چاپی

نصر: معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: کاهش سرمایه‌گذاری ثابت، یکی از مشکلاتی است که کشور با آن مواجه شده است و از همین رو باید برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی تلاش کنیم.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، سعید زرندی شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران در زنجان، اظهار داشت: چهار هزار و ۵۰۰ طرح نیمه‌تمام از بین ۵۰ هزار طرح در سطح کشور، شناسایی شده است که تلاش می‌شود برای سرمایه ثابت آن‌ها کمک کنیم.

وی با تاکید بر توجه به رونق تولید و ایجاد اشتغال از نگاه سرمایه‌گذاری ثابت و تحرک در اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: به این منظور، برنامه‌ای از بانک مرکزی خواسته شده و پیشنهاداتی نیز ارائه شده است.

زرندی اظهار داشت: کمک به سرمایه ثابت واحدها برای حدود ۵۰ طرح متوسط و بزرگتر در ۱۲ استان کمتر برخوردار جهت ایجاد تحرک اقتصادی در آن مناطق، اجرایی خواهد شد.

وی گفت: در پرداخت تسهیلات نیز مبحث تبصره ۱۸ قانون بودجه از شهریور سال جاری، سرعت گرفته و امیدواریم که بانک‌ها بتوانند تسهیلات لازم را به واحدهای معرفی شده پرداخت کنند.

به گزارش نصر، ۴۴ هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور وجود دارد که از میان آن‌ها حدود ۱۰ هزار واحد به میزان ۲۳ درصد راکد است.

انتهای پیام/

سرمایه در گردش واحدهای تولیدی تامین می‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار