معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس؛

میزان واردات به ارس غیر قابل قیاس با صادرات از این منطقه است

1398/08/09 - 17:09 - کد خبر: 5282 نسخه چاپی

نصر: معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس با بیان اینکه میزان واردات به ارس غیر قابل قیاس با صادرات از این منطقه است، گفت: در هفت ماه امسال 81 هزار تن به ارزش 248 میلیون دلار کالا از ارس صادرات شده است و در مقابل هشت هزار تن کالا به ارزش 30 میلیون دلار واردات شده است.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، صفر شاسفند در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون رئیس قوه قضائیه برگزار شد، اظهار کرد: ارزش طرح های سرمایه گذاری تصویب شده در هفت ماه امسال دو هزار و 660 میلیارد تومان است. یکی از اهداف مهم سازمان حمایت از شرکت های وارد کننده برای ورود به عرصه تولید و صادرات است که در این زمینه موفقیتهای خوبی کسب کرده‌ایم.

شاسفند خاطرنشان کرد: متاسفانه از شهریور ماه سال قبل عوارض خروج از کشور به حساب خزانه واریز شد که با تلاش و همکاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و دادستان شهرستان جلفا عوارض به حساب ارس بازگشت تا پروژه های عمرانی و زیربنایی بدون مشکل اجرا شود.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا و نقش مهم ارس در روابط تجاری با کشورهای منطقه، گفت: تجارت ترجیحی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا که شامل 502 قلم کالا ترجیحات اعطایی اوراسیا به ایران و 360 قلم هم ترجیحات اعطایی ما به اتحادیه اوراسیا است، خبر خوبی برای بازرگانان ایران و بخصوص فعالان اقتصادی منطقه آزاد ارس است.

وی گفت: علاوه بر موفقیت های تجاری در ماه های اخیر، الحاق ارس به جوامع ایمن و همچنین پیوستن به سازمان جهانی گردشگری و پیمودن آخرین مراحل ثبت جهانی ژئوپارک ارس در یونسکو که سال آینده اتفاق خواهد افتاد، نوید بخش آینده ای روشن برای ارس در عرصه های مختلف است.

شاسفند با بیان اینکه ارس نگاه ویژه‌ای به تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: تلاش ما تبدیل شدن به الگوی یک منطقه صنعتی در کشور است.

وی از توسعه متوازن بخش های مختلف در ارس خبر داد و گفت: توسعه متوازن در بخش های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و فرهنگی و سایر بخش های فعالیتی ارس مشهود است که این امر ارس را نسبت به سایر مناطق کشور برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی داخلی و بین المللی حائز اهمیت کرده است.

وی در پایان گفت: در سفر اخیر سفیر جمهوری آذربایجان به ارس موضوع احداث پل دوستی بین ایران و آذربایجان در محدوده قلی بیگلو این منطقه و ایجاد منطقه آزاد تجاری مشترک را بررسی کرده و به توافقات اولیه رسیدیم.

شاسفند ابراز امیدواری کرد با همکاری دستگاه های مختلف، ظرفیت های بالقوه و کم نظیر منطقه آزاد ارس در مسیر کمک به اقتصاد ملی عملیاتی شود.

انتهای پیام/

میزان واردات به ارس غیر قابل قیاس با صادرات از این منطقه است نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار