جوسپ بورل:

زمان بازگشت به میز مذاکره است

1400/07/25 - 11:58 - کد خبر: 52597 نسخه چاپی

نصر: جوسپ بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک نشست خبری اعلام کرد اکنون زمان بازگشت به میز مذاکره است و زمان کافی برای انجام بررسی های لازم سپری شده است.

به گزارش نصر، بورل گفت: زمان بازگشت به میز مذاکره است.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه گفت:  زمان محدود است و دولت جدید ایران زمان کافی برای بررسی مدارک و تشکیل یک تیم جدید داشته است.  
وی مدعی شد تهران نه تنها زمانی را برای مذاکرات غیر مستقیم خود با آمریکا مشخص نکرده است بلکه این کشور حتی به یک چارچوب زمانی برای مذاکرات اولیه در بروکسل پایبند نبوده است.  
وی در این خصوص گفت: من آماده پذیرش آن‌ها در بروکسل هستم. اما ما باید در مورد این مساله صبور باشیم زیرا نمی‌توانیم شکست بخوریم. 
این روزها در آستانه از سرگیری دور جدید مذاکرات وین، آمریکا، اروپا و منطقه شاهد رفت و آمدهای بسیار دیپلمات ها و سیاستمدارانی است که از طریق دیپلماسی پیدا و پنهان در تلاش برای تاثیر گذاری در این مسیر هستند.
از یک سو برخی سیاستمداران همچون جوسپ بورل و انریکه مورا مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و معاونش، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی و مقامات روسی در تلاش و رایزنی میان تهران و غرب به ویژه واشنگتن هستند تا هر چه سریعتر دور دیگری از مذاکرات وین برگزار و از تنش ها میان طرفین کاسته شود و در سوی دیگر حامیان تنش زایی در منطقه و جهان با سفرهای مختلف در تقلا برای تحقق رویاهای پوشالی خود هستند.
در این میان، رژیم صهیونیستی و سرمداران و حامیانش  با طرح ها و نقشه های انحرافی خود در تقلا هستند دولتمردان دموکرات کاخ سفید را برای اتخاذ موضعی سخت تر و آماده شدن برای آنچه صهیونیست ها "نقشه و برنامه B " می خوانند، تحت فشار قرار دهند.
سخنگوی کاخ سفید یک روز پس از فضاسازی های وزیر خارجه رژیم صهیونیستی علیه ایران و در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات وین اعلام کرد که تمرکز واشنگتن بر مسیر دیپلماسی با ایران است.
انتهای پیام/
زمان بازگشت به میز مذاکره است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار