دادستان کل کشور؛

انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضایی در هفته اخیر/ مسوولان دولتی با مدیران فاسد برخورد کنند

1398/08/09 - 13:20 - کد خبر: 5250 نسخه چاپی

نصر: دادستان کل کشور گفت: در همین یکی دو هفته اخیر پرونده پنج یا ۶ قاضی فاسد را در محکمه عالی رسیدگی و آنها را از دستگاه قضایی منفصل کردیم همین امروز که با دادستان انتظامی قضات که دبیر کمیسیون کارشناسی هم هست صحبت می کردم گفت که حدود 7 تا 10 پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.

به گزارش نصر به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در جریان سفر آیت‌الله رئیسی به آذربایجان‌شرقی به عنوان نماینده رئیس قوه قضائیه در جمع قضات و کارکنان دادگستری شهرستان مراغه حاضر شد و سیاست قوه قضائیه در این سفرها را شنیدن نقطه‌نظرات مسوولان دانست.

وی با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری در زمینه تحول در دستگاه قضایی، خاطرنشان کرد: در این راستا با حضور رئیس قوه قضائیه، تحول در این دستگاه در دستور کار قرار گرفت و تاکنون اقداماتی هم صورت گرفته است.

این مسوول عالی قضایی، اقدامات قضات و کارکنان دادگستری را یکی از جلوه‌های بروز و ظهور تحول در دستگاه قضایی عنوان کرد و بیان داشت: اگر تحول در بدنه قوه قضائیه صورت نگیرد، طبیعتاً تحول واقعی در قوه قضائیه را شاهد نخواهیم بود. 

منتظری ادامه داد: مردم انتظار دارند فرآیند دادرسی و رسیدگی به حکم خیلی طولانی نباشد و مهم‌تر اینکه احکامی که صادر می‌شود، اجرا شود.

دادستان کل کشور یادآور شد: تحولی که مورد نظر و دستور مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه است، در حقیقت امیدی در مردم ایجاد کرده است.

وی در ادامه به اشاره به برخورد قاطع با فساد ادامه داد: طبیعتاً وظیفه دستگاه قضاست که با هرنوع فسادی برخورد کند و از سوی دیگر دستگاه قضایی مصمم است نسبت به سلامت خود اقدامات لازم را مورد توجه قرار دهد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه اراده و تصمیم دستگاه قضایی برخورد جدی با مفاسد درون دستگاه قضاست، گفت: در همین یکی دو هفته اخیر پرونده پنج یا ۶ قاضی فاسد را در محکمه عالی رسیدگی و آنها را از دستگاه قضایی منفصل کردیم، همین امروز که با دادستان انتظامی قضات که دبیر کمیسیون کارشناسی هم هست صحبت می‌کردم که گفت حدود هفت تا 10 پرونده دیگر آماده رسیدگی در دادگاه عالی است.

وی تاکید کرد: افتخار می‌کنیم که با صدای بلند اعلام کنیم که با قاضی فاسد برخورد خواهیم کرد و برخورد می‌کنیم.

منتظری از دستگاه‌های دولتی و اجرایی خواست که با مدیران فاسد برخورد کنند و گفت: وظیفه داریم که خودمان را از هر نوع آلودگی تطهیر کنیم تا بتوانیم با فساد در جامعه مبارزه کنیم.

وی اقدامات صورت گرفته در دادگستری شهرستان مراغه را خوب ارزیابی کرد و گفت: انتظار همه مسئولان قضایی از بدنه قوه قضائیه این است که سلامت خود را مراقبت کنند و به صورت جدی در پای مبارزه با هر نوع فسادی بایستند.

در ادامه این جلسه دادستان کل کشور به استماع نقطه‌نظرات قضات و کارکنان دادگستری شهرستان مراغه پرداخت.

انتهای پیام/

انفصال چند قاضی فاسد از دستگاه قضایی در هفته اخیر/ مسوولان دولتی با مدیران فاسد برخورد کنند نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار