سرپرست وزارت آموزش و پرورش:

حدود ۵۰ هزار مدرسه به‌صورت حضوری پذیرای دانش‌آموزان است

1400/07/22 - 14:02 - کد خبر: 52468 نسخه چاپی

نصر: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری حدود ۵۰ هزار مدرسه با میانگین جمعیت دانش‌آموزی هشت نفر به صورت حضوری بازگشایی شده و با فراهم شدن شرایط، کلیه مدارس از آبان‌ماه پذیرای دانش‌آموزان است.

به گزارش نصر، علیرضا کاظمی روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران که به میزبانی مدیریت آموزش و پرورش قرچک برگزار شد، اظهار داشت: در بازگشایی مدارس اولویت امنیت و سلامتی دانش‌آموزان است و مدارس موظفند که شرایط لازم برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان را فراهم کنند.
وی خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس در شهرها با اولویت حضوری و مجازی با رعایت تمام شیوه‌ نامه های بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
کاظمی اضافه کرد: شهرستان‌های استان تهران از مؤلفه‌های متفاوتی نسبت به سایر مناطق کشور برخوردار بوده و از نظر زیرساخت با مشکلات فراوانی روبرو است.
این مسئول اضافه کرد: با وجود مشکلات فراوان در حوزه زیرساختی و امکانات مالی، معاونت پرورشی شهرستانهای استان تهران از موفق‌ترین معاونت های پرورشی وزارت آموزش و پرورش در کشور است که این نشان از ظرفیت ویژه این منطقه دارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر لزوم ارتباط نزدیک بین مسئولان اجرایی مدارس با ستاد آموزش و پرورش افزود: هر چه  فاصله بین مسئولان اجرایی مدارس با مسئولان وزارت آموزش و پرورش کم شود، موفقیت در حوزه آموزشی و پرورشی یبشتر می‌شود.
وی از بررسی موضوع رتبه بندی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: قطعا با نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصویب رتبه بندی معلمان، بخش مهمی از مشکلات جامعه فرهنگیان برطرف می‌شود.
کاظمی تصریح کرد: نگاه ویژه رییس جمهوری به آموزش و پرورش در جلسات هیات دولت و اقدامات ۶۰ روزه دولت در این حوزه نشان از عزم دولت در رفع مشکلات آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان دارد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: در نخستین اعتباری که به آموزش و پرورش تخصیص پیدا می‌کند، ۲۰ میلیارد ریال بایت تجهیرات ورزشی به شهرستان های استان اختصاص داده خواهد شد. 
به گزارش ایرنا، علیرضا کاظمی که به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه آموزش قرچک، روز پنجشنبه به این شهرستان سفر کرده، پس از استقبال از سوی مسئولان، با حضور در ساختمان اداری مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان با کارکنان و تنی چند از معلمان دیدار و گفت وگو کرد.
قرار است که سرپرست آموزش و پرورش با حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران مسائل و مشکلات حوزه‌های مختلف این استان را بررسی کرده و نماینده مدیران و معلمان مقاطع مختلف تحصیلی، مدیر منطقه و معاونین و رییس سازمان توسعه و تجهیز مدارس و مدیرکل فناوری اطلاعات وزارت نظرات خود را ارائه دهند.
شهرستان قرچک با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
بیش از ۶۰ هزار دانش‌آموز زیر نظر بیش از سه هزار معلم در مدارس قرچک مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/
 حدود ۵۰ هزار مدرسه به‌صورت حضوری پذیرای دانش‌آموزان است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار