مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه سهند؛

دانشگاه صنعتی سهند در حوزه دانشگاه‌های مهندسی دنیا قرار گرفت

1400/07/22 - 13:51 - کد خبر: 52467 نسخه چاپی

نصر: مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی سهند گفت: این دانشگاه در رتبه‌بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۲ و در میان دانشگاه‌های معتبر دنیا، در حوزه علوم مهندسی (Engineering) قرار گرفت.

به گزارش نصر، فرزاد نصیرپوری روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: رتبه بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۲ در موضوعات علوم مهندسی منتشر شده که در این بین، ۴۱ دانشگاه ایرانی در میان یک هزار و ۱۸۱ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند که دانشگاه صنعتی سهند از جمله این دانشگاه‌ها است.
وی ادامه داد: رتبه بندی مهندسی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۲، از جمله شاخص‌های عملکردی معتبر و دقیق می باشد که از رتبه بندی دانشگاهی تایمز استفاده می‌کند، اما این روش مجددا متناسب با زمینه‌های موضوعی تنظیم شده است.
نصیرپوری اظهار کرد: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام‌های ارزیابی معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می‌دهد.
وی گفت: این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب پنج معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.
انتهای پیام/
دانشگاه صنعتی سهند در حوزه دانشگاه‌های مهندسی دنیا قرار گرفت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار