خبر/

ضرورت توجه به سواد زندگی کودکان

1400/07/22 - 10:18 - کد خبر: 52442 نسخه چاپی

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: آموزش معارف زندگی برای کودکان باید مقدم بر مباحث علمی و فنی مدارس باشد.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت هفته ملی کودک با تاکید بر اینکه بهترین راه برای آموزش معارف زندگی، آموزش عملی آن است، اظهار داشت: اولیاء و مربیان مدارس و والدین کودکان وظیفه بسیار سنگین و مهمی در آموزش معارف زندگی دارند و این امر مهم با عمل به این معارف در محیط منزل محقق می‌شود.
امام جمعه تبریز افزود: پدر و مادر مجسمه افکار و اندیشه اسلامی برای آموزش‌های زندگی به فرزندانشان هستند.
وی تاکید کرد: همانطوریکه به سواد علمی و فنی کودکان حساسیت داریم، باید به سواد زندگی آنها نیز توجه ویژه داشته باشیم و تاکنون به این موضوع مهم کم توجهی شده است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه نباید از فرصت های ارزشمند غافل شد، گفت: آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زحمت های زیادی را متحمل می‌شوند، اما امن ترین محل برای تربیت صحیح فرزندانمان آغوش گرم و پر از احساس و محبت پدر و مادر است.
امام جمعه تبریز فقر عاطفی در کودکان را زمینه خطرناک برای ظهور آسیب های جدی در شخصیت بزرگسالی آنها عنوان کرد و گفت: کودکان بخش قابل توجهی از جمعیت جامعه ما را تشکیل می‌دهند و امروزه نیازهای جدید در قالب مهارت های زندگی برای تربیت درست آنها نیاز است که باید اولیاء و مربیان مدارس، خانواده و دستگاه های متولی فرهنگ و تربیت به آن توجه جدی داشته باشند.
آل هاشم از انسان های موفق امروز بعنوان کودکان آگاه دیروز یاد کرد و اظهار داشت: فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مربیان آگاه و متخصص این مجموعه های آموزشی و تربیتی باید با محوریت کتاب باشد.
بینش مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با ارائه گزارشی از فعالیت های این مجموعه گفت: تمام برنامه های هفته ملی کودک بر مبنای شعار این هفته " حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی " به اجرا در آمده است.
انتهای پیام/
ضرورت توجه به سواد زندگی کودکان خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار