مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان خبرداد:

توزیع بیش از ۵۲ هزار بسته‌ی معیشتی در آذربایجان‌شرقی/ عرصه‌ی ۴۳۵ مدرسه در استان وقفی است

1400/07/21 - 21:07 - کد خبر: 52429 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: در مجموع در کل دوران شیوع ویروس کرونا ۵۲ هزار بسته‌ی معیشتی و ۴۸ هزار بسته‌ی بهداشتی توزیع و ۲۳۴ رأس قربانی در آذربایجان‌شرقی ذبح شده است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلمین سیدشهاب‌الدین حسینی روز چهارشنبه، ۲۱ مهر، در همایش ملی و استانی یاوران وقف با بیان اینکه وقف یک سنت دیرپای نبوی، علوی و فاطمی است، اظهار کرد: پیامبر اعظم (ص) اولین واقف جهان اسلام بودند و این دهه (رحلت تا ولادت ایشان) به‌عنوان دهه‌ی وقف نام‌گذاری شده است تا از اولین واقف جهان اسلام و واقفینی که رهرو راه نبوی، علوی و فاطمی بوده و با تأسی از سنت حسنه‌ی پیامبر(ص)، نام خود را  به بلندای تاریخ ماندنی کرده اند، تجلیل کنیم.
وی، آذربایجان‌شرقی را جزو استان‌های وقف‌خیز، برتر و درجه‌ی یک در حوزه‌ی وقف برشمرد و افزود: موقوفات بزرگی مانند ربع رشیدی با قدمت هشت قرن و با نیت علم الابدان و علم الادیان، موقوفات قائم‌مقام فراهانی، موقوفات خیرالنسا و موقوفات متعدد دیگر در آذربایجان‌شرقی وجود دارند که زبانزد همه و جزو افتخارات این استان هستند.
وی ادامه داد: تلاش و همت ما بر این بوده است تا ضمن به‌روزرسانی این موقوفات، درآمدهایشان را نیز افزایش دهیم تا به موقوف علیهمی که با بیش از ۸۰۰ نوع نیت وقفی در عرصه‌های مختلف به یادگار مانده، عمل شود.
حسینی با بیان اینکه اگر درآمد شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ را با سال ۹۹ این اداره کل مقایسه کنیم، شاهد افزایش ۱۵ درصدی درآمد خواهیم بود، گفت: با ورود به حوزه‌ی صنعت، دانش بنیان و فناوری و کشاورزی شرایط بهتره شده است. بیش از ۶۰۰ باب باغ و بیش از دو هزار عرصه‌ی کشاورزی در استان وجود دارد که مدتها مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفته و یا با ثمن بخس به اجاره داده شده بود که با به‌روزرسانی و آماده سازی، در راستای اجرای نیات واقفین اقدام شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عرصه‌ی ۴۳۵ مدرسه در استان و عرصه و بعضا اعیان هفت بیمارستان در تبریز وقفی است، گفت: در بحث دارو نیز قراردادهایی با بعضی از داروخانه‌ها داریم و بیماران نیازمند و مستحق را به این داروخانه‌ها معرفی می‌کنیم و در بحث آموزش نیز در قالب طرح «مهر تحصیلی»، پک تحصیلی را در بین دانش‌آموزان نیازمند در سطح استان توزیع کردیم.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه‌ی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در ماه محرم و در قالب طرح شمیم حسینی ۱، سه میلیارد تومان به هیات‌های حسینی در سطح استان کمک کردیم و در طرح شمیم حسینی ۲ نیز  ۱۱ هزار بسته معیشتی توزیع کردیم که در مجموع در کل دوران شیوع ویروس کرونا ۵۲ هزار بسته‌ی معیشتی و ۴۸ هزار بسته‌ی بهداشتی توزیع و ۲۳۴ رأس قربانی در استان ذبح شده است.
در پایان همایش ملی و استانی یاوران وقف که به صورت ارتباط ویدیو کنفرانسی همزمان با سراسر کشور برگزار شد، از برگزیدگان اصحاب وقف، واقفین خیراندیش، هیات امنا، نهادها و مدیران همکار در حوزه وقف و امام زادگان استان و اصحاب رسانه فعال در حوزه وقف تجلیل شد.
انتهای پیام/
توزیع بیش از ۵۲ هزار بسته‌ی معیشتی در آذربایجان‌شرقی/ عرصه‌ی ۴۳۵ مدرسه در استان وقفی است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار