نماینده مجلس:

وزارت خارجه پیگیر پول‌های بلوکه شده باشد

1400/07/20 - 12:51 - کد خبر: 52333 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت امور خارجه باید با جدیت و قدرت تمام پیگیر پول‌های بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی باشد.

به گزارش نصر، احمد علیرضابیگی روز سه شنبه در گفت‌وگویی خبری، با تاکید بر ضرورت پیگیری آزادسازی اموال بلوکه شده در مجامع بین المللی حقوقی، اظهار کرد: به نظر می رسد وزارت امور خارجه و سایر مجموعه های مرتبط باید تلاش کنند از طریق مجامع بین المللی حقوقی این اموال و پول های بلوکه شده کشورمان را آزاد کنند.
وی افزود: آمریکایی ها تحریم های یکجانبه و بدون پشتوانه بین المللی علیه ایران اسلامی اعمال کرده اند که نیازی به تبعیت کشورها از این سیاست های خصمانه نیست،  اما برخی کشورها از جمله کره جنوبی به آنها استناد کرده و اجازه آزادسازی اموال ایران را نمی دهد.
علیرضابیگی با بیان اینکه سئول خارج از چارچوب های تعریف شده کاخ سفید حرکت نمی کند و در این راستا پول های ایران اسلامی را بلوکه کرده است،  ادامه داد: البته مسوولان کره جنوبی در مجامع بین المللی و دیدارهای دوجانبه با مقامات جمهوری اسلامی ایران از ضرورت آزادسازی اموال ایران صحبت می کنند که بیشتر جنبه فریب افکار عمومی را دارد و در واقعیت دنباله روی سیاست های ایالات متحده هستند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: در هر حال امیدواریم کره ای ها هر چه سریع تر از مسیر اشتباه آمریکایی ها بازگردند و اموال ایران را آزاد کنند، چون تهران و سئول در گذشته همکاری های اقتصادی مشترک متعدد و خوبی داشته اند.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، بانک های کره جنوبی رقم بلوکه شده پول های ایران در این کشور را حدود ۱۰ تریلیون وون (۹.۲ میلیارد دلار) اعلام کرده اند.
انتهای پیام/
وزارت خارجه پیگیر پول‌های بلوکه شده باشد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار