مرزبانی آذربایجان:

استفاده از خاک جمهوری آذربایجان علیه ایران صحت ندارد

1400/07/19 - 20:11 - کد خبر: 52300 نسخه چاپی

نصر: نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای "اتهامات درخصوص استفاده از خاک این کشور علیه ایران" را رد کرد.

به گزارش نصر، نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای "اتهامات درخصوص استفاده از خاک این کشور علیه ایران" را رد کرد.

در این بیانیه اعلام شده است: هیچ‌گاه نیروهای طرف ثالث در مرز دولتی آذربایجان وجود نداشته و نخواهند داشت. برخی شایعات مبنی بر اینکه از خاک آذربایجان برای اهداف اطلاعاتی علیه ایران استفاده می‌شود و نمایندگانی از یک جنبش افراطی مذهبی در آن حضور دارند، غلط است.

در ادامه این بیانیه آمده است: نیروی مرزبانی جمهوری آذربایجان از پیشرفته ترین قابلیت ها برخوردار است و هیچ نیازی به حمایت نیروی خارجی برای مرزبانی قابل اطمینان و محافظت از مرزهای آذربایجان، ندارد.

همچنین در این بیانیه تاکید شده است که اکنون وضعیت عملیاتی مرز مشترک ایران و آذربایجان کاملا با ثبات است و کاملا تحت کنترل قرار دارد. علاوه براین، هرگونه تحریک در مرزهای کشور علیه منافع ملی آذربایجان سرکوب خواهد شد.

براساس این گزارش، پیش از این نیز الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان نیز وجود هرگونه نیروی خارجی در مرزهای این کشور با ایران را رد کرده و مدعی شده بود این اتهامات، بی اساس بوده و باید پاسخ داده شود.

انتهای پیام/
استفاده از خاک جمهوری آذربایجان علیه ایران صحت ندارد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار