توسط اولیانوف اعلام شد؛

واکنش روسیه به اتهام تعلل ایران در آغاز مذاکرات وین

1400/07/18 - 17:13 - کد خبر: 52230 نسخه چاپی

نصر: نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی امروز در واکنش به اتهام تعلل ایران در آغاز مذاکرات وین اعلام کرد که ۲ ماه زمان بُرد که آمریکا آماده مذاکرات وین شود.

به گزارش نصر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین امروز یکشنبه با انتشار پیامی توئیتری به اتهام‌زنی در خصوص تعلل ایران برای آغاز مذاکرات هسته‌ای وین واکنش نشان داد.
نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در این خصوص نوشت: به خاطر دقت در موضوع، نباید فراموش کنیم که دولت جدید ایران در پایان آگوست تشکیل شده است؛ به این مفهوم که کمتر از ۲ ماه از تشکیل آن می‌گذارد.
«میخائیل اولیانوف» در این باره اضافه کرد: ایالات متحده، ۲ ماه زمان بُرد که آماده مذاکرات وین (برای احیای برجام) شود. اما «لارنس» زمان آن رسیده است که این روند (مذاکرات وین) از سرگرفته شود.
پاسخِ این دیپلمات روسیه به پیام توییتری «لارنس نورمن» خبرنگار روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» است که در پیامی توییتری اتهام تعلل در آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین را متوجه دولت ایران کرده بود.
این در حالیست که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران جمعه (۱۶ مهر ماه) بار دیگر با تأکید بر قصد ایران برای بازگشت به مذاکرات وین گفت: در حال نزدیک شدن به جمع بندی نهایی در دولت جدید هستیم.
گفتنی است، تاکنون ۶ دُور از مذاکرات وین با هدف تسهیل بازگشت آمریکا به برجام انجام شده؛ اما با وجود اذعان به پیشرفت‌هایی در این خصوص از سوی طرف‌های غربی، تاکنون نتیجه مشخصی به‌دست نیامده است.
انتهای پیام/
 واکنش روسیه به اتهام تعلل ایران در آغاز مذاکرات وین خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار