این زمین خوب: دلایلی متفاوت که فضا برای زندگی جالب نیست!

1400/07/18 - 16:33 - کد خبر: 52228 نسخه چاپی

نصر: خارج از اتمسفر سیاره زمین با محیطی مواجه نیستیم که زندگی را بر انسان آسان بگیرد.

 به گزارش نصر، مسابقه حضور در فضا بین برخی از میلیاردهای مطرح جهان داغ‌تر از گذشته شده و این گونه به نظر می رسد آنها متقاعد شده اند که پرتاب انسان به سوی ستارگان و سیارات دیگر یک راهبرد بقای بلندمدت کارآمدتر از گزینه ساده‌تر تلاش برای پیشگیری از تخریب سیاره زمین است.
اما خارج از اتمسفر سیاره زمین با محیطی مواجه نیستیم که زندگی را بر انسان آسان بگیرد و البته حقایقی ترسناک و عجیب درباره فضا وجود دارند که توجه به آنها می تواند ما را هرچه بیشتر برای زندگی روی سیاره قدیمی خودمان و حفاظت از آن تشویق کند.

چیزی که نمی توانیم ببینیم ممکن است موجب کج شدن کل گیتی شود


 
برخی دانشمندان به این کته اشاره دارند که چیزی در فضای بین صورت های فلکی قنطورس و ولا وجود دارد که گروهی از کهکشان ها را به سمت خود می کشد. این چیز اسرارآمیز در فاصله ای بسیار دورتر از آنچه بتوانیم ببینیم، قرار دارد اما می توانیم حرکت خوشه های کهکشانی به سمت آن با سرعتی فوق العاده زیاد که از آن به عنوان "جریان تاریک" نام برده می شود را شاهد باشیم. دانشمندان فکر می کنند که این چیز می تواند چنان بزرگ باشد که اساسا کل گیتی را کج کند. 

فضا دارای بو است


 
فضانوردانی که از پیاده‌روی فضایی باز می گردند، احساس بویی غیرمعمول روی لباس خود را گزارش کرده اند. به گفته فضانورد توماس جونز، فضای بیرونی دارای بوی متفاوتی از ازن است و بوی تند ضعیفی اندکی شبیه به باروت و گوگرد دارد.

کهکشان هایی کاملا مرده در فضا وجود دارند


 
نام رسمی آن MACS 2129-1 است، اما با نام مستعار "قبرستان کهکشانی" شناخته می شود. هیچ کس دلیل آن را نمی داند، اما این کهکشان که در فاصله 10 میلیارد سال نوری از سیاره زمین قرار دارد، چند میلیارد سال پس از انفجار بزرگ (بینگ بنگ) ایجاد ستارگان را متوقف کرده است. اکنون این کهکشان از ستارگان کوتوله سرخ در حال مرگ و سیارات فراخورشیدی سیاه تشکیل شده است. این یکی از شش کهکشان مرده است که امسال کشف شدند.

سیاره ای وجود دارد که یخ در آن می سوزد


 
سیاره فراخورشیدی Gliese 634 b به اندازه نپتون است و تقریبا در فاصله 30 سال نوری از سیاره زمین قرار دارد. نیروهای گرانشی عظیم آب این سیاره را به یخ-اکس (Ice-X) فشرده کرده و اگرچه دمای این سیاره حدود 1,000 درجه فارنهایت (538 درجه سلسیوس) است، اما یخ-اکس در آن ذوب نمی شود.

سیاره ای وجود دارد که در آن باران شیشه می بارد


 
سیاره فرا خورشیدی HD 189733 b از دور شبیه به واحه ای آرام و آبی رنگ به نظر می رسد، اما در سطح این سیاره بادهایی با سرعتی تا 5,400 مایل بر ساعت (8,690 کیلومتر در ساعت) می وزند و شیشه مذاب از آسمان می بارد.

احتمالا حیوانات مرده ای در حال گردش به دور سیاره زمین هستند


 
در نخستین روزهای اکتشافات فضایی، خلبانان آزمایشی غیرانسانی به طور منظم به فضا پرتاب می شدند و این گاهی اوقات بدون در نظر گرفتن امکان بازگشت آنها به زمین بود. برخی سگ ها، شامپانزه ها، موش ها، گربه ها، قورباغه ها و حیوانات دیگر به سلامت به زمین بازگشتند. برخی در مسیر بازگشت یا فرود کشته شدند، اما برخی از این خلبانان غیرانسانی هرگز بازگشت به سطح زمین را تجربه نکردند. این احتمال وجود دارد که آنها همچنان در سفینه های فضایی خود در حال گردش به دور زمین باشند.

نظریه جالب توجه سفیدچاله ها


 
همانطور که سیاهچاله ها تمام مواد و نور را به درون خود می کشند، برخی دانشمندان معتقدند که سفیدچاله ها نیز وجود دارند. از نظر تئوری، آنها تصویر آینه ای از سیاه چاله ها هستند یعنی مناطقی از فضا-زمان که چیزی نمی تواند وارد آن شود و هرچیزی می تواند خارج شود. برخی دانشمندان فکر می کنند که سفیدچاله ها کل گیتی را با بیرون انداختن همه چیز در یک زمان ایجاد کرده و شاید انفجار بزرگ (بیگ بنگ) یک سفیدچاله بوده است.

فضا به سیاره زمین حمله کرده و دوباره می تواند


 
بیشتر اتفاقات ترسناک فضایی بسیار دور از ما رخ می دهند اما "رویداد کارینگتون" این گونه نبوده است. این توفان خورشیدی در سال 1859 سیاره زمین را تحت تاثیر قرار داد. شفق های رنگارنگ و عجیب حاصل از این رویداد در سراسر سیاره زمین دیده شدند و دستگاه های تلگراف در همه جا از کار افتادند و برخی گزارش ها حتی به آتش گرفتن آنها اشاره داشتند. در صورت بروز رویدادی مشابه در حال حاضر، کل شبکه برق و ارتباطات ما می تواند در یک لحظه از کار بیفتد.

فضانورد بودن چندان هم جذاب نیست


 
فضانورد بودن می تواند بسیار وحشتناک باشد. پوست پاها تحت تاثیر قرار گرفته و پوسته پوسته می شود. مدفوع شناور یک نگرانی واقعی است، مگر این که از پوشک فضایی استفاده کنید. پرتوهای کیهانی می توانند موجب مشکلات سلامت مختلف شوند. بی حوصلگی و انزوا نیز می تواند فرد را به واقع دیوانه کند.

موجودات فرازمینی ممکن است از یکدیگر ترسیده باشند


 
اگر امید دارید روزی موجودات فرازمینی دوست داشتنی ظاهر شده و در کنار ما یک زندگی آرام و عادی را دنبال کنند، احتمالا ناامید خواهید شد. بنابر نظریه "جنگل تاریک"، دلیل این که تاکنون چیزی از هیچ موجود فرازمینی نشنیده ایم می تواند این باشد که این موجودات با فرض آن که گونه های بیگانه احتمالا آنها را خواهند کشت، خود را پنهان کرده اند.

ماه در حال فاصله گرفتن از سیاره زمین است


 
کره ماه با سرعتی حدود یک و نیم اینچ (حدود چهار سانتیمتر) در سال از سیاره زمین دور می شود.
انتهای پیام/
این زمین خوب: دلایلی متفاوت که فضا برای زندگی جالب نیست! خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار