مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

فرزندانتان را تشویق به زدن واکسن کنید/اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه

1400/07/17 - 11:51 - کد خبر: 52118 نسخه چاپی

نصر: مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: برای تکمیل واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، خانواده‌ها فرزندان خود را برای دریافت واکسن تشویق کنند.

به گزارش نصر، سیمین خیاط زاده در گفت و گویی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا، افزود: برای توقف چرخه انتشار ویروس کرونا واکسیناسیون در سنین مختلف باید انجام شود.
وی با بیان اینکه با عدم تکمیل واکسیناسیون، بازگشایی مدارس با خلل مواجه خواهد شد، اظهار داشت: در شهرهای زیادی از استان، ۶۵ درصد از افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله و حتی در برخی از شهرها تا ۷۵ درصد از این گروه سنی تاکنون دُز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
خیاط زاده، ادامه داد: در زمان کنونی موارد بستری و ابتلای کرونا در استان روند کاهشی به خود گرفته است و طرح واکسیناسیون کرونایی خانه به خانه در استان در قالب تزریق دُزهای اول و دوم واکسن کرونا برای افرادی که امکان مراجعه به مراکز واکسیناسیون را ندارند در حال انجام است.
وی یادآوری کرد: در این طرح، واکسن‌ها به درب خانه و یا محل کار اشخاص فرستاده شده و کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند و یا بنا به دلایل دیگر در منزل بستری هستند، می‌توانند واکسن خود را دریافت کنند.
انتهای پیام/
فرزندانتان را تشویق به زدن واکسن کنید/اجرای طرح واکسیناسیون خانه به خانه نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار