کاظمی خبر داد؛

آموزش حضوری از آبان ماه/رونمایی از اطلس بازگشایی مدارس

1400/07/11 - 17:17 - کد خبر: 51874 نسخه چاپی

نصر: سرپرست آموزش و پرورش گفت: اطلس بازگشایی مدارس ۱۵ آبان رونمایی خواهد شد که در آن تعداد مدارس بازگشایی شده و همچنین نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت به‌روز خواهیم داشت.

به گزارش نصر، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص الگوی بازگشایی ار آبان ماه گفت: طرحی داریم که فرایند بازگشایی مدارس از اول آبان ماه بازگشایی خواهند شد.
وی ادامه داد: اطلس بازگشایی مدارس ۱۵ آبان رونمایی خواهد شد که در آن تعداد مدارس بازگشایی شده و همچنین نظارت بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را به صورت به روز خواهیم داشت.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هم اکنون ۴۵ درصد از مدارس به صورت حضوری فعال هستند که ۸ درصد دانش آموزان این مدارس شامل دانش آموزان روستایی و عشایری می‌شوند.
وی درباره سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی نیز بیان کرد: سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای ۳۰۰ هزار دانش آموزی که به دلیل ثبت نام دیرهنگام و یا تغییر مدرسه انجام نشده است، همچنان باز است.
کاظمی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد از دانش آموزان اول ابتدایی، ۹۸ درصد همه دانش آموزان ابتدایی و ۹۶ درصد دانش آموزان در همه دوران تحصیلی ثبت نام کرده‌اند، گفت: دانش آموزانی که ثبت نام نشده‌اند به دلیل تغییر در هدایت تحصیلی و یا تغییر در رشته تحصیلی بوده و یا جزو دانش آموزان اتباع بوده‌اند.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود معلم نیز گفت: در حال حاضر با کمبود ۱۹۰ هزار معلم روبرو هستیم که این کمبود را با معلمان خرید خدماتی، بازنشسته و حق التدریس معلمان شاغل جبران خواهیم کرد.
انتهای پیام/
 آموزش حضوری از آبان ماه/رونمایی از اطلس بازگشایی مدارس خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار