مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز؛

تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در تبریز بر اساس استانداردها کم است

1400/07/07 - 20:10 - کد خبر: 51627 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: تعداد نیروها و ایستگاه‌های آتش‌نشانی طبق استانداردها در این کلانشهر کم است.

به گزارش نصر، علیرضا زبردست روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز آتش‌نشان با قدردانی از کادر زحمت‌کش سازمان آتش‌نشانی تبریز، افزود: برابر استانداردها در شهری با جمعیت تبریز باید ۳۷ تا ۴۰ ایستگاه عملیاتی با ۹۷۰ نفر نیروی انسانی فعال باشد.
وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی تبریز دارای ۲۳ ایستگاه عملیاتی و سه پست عملیاتی بوده و در این ایستگاه‌ها ۵۷۴ نفر نیرو فعالیت می‌کنند، اظهار داشت:  کادر زحمت‌کش و ایثارگر این سازمان از ۲ بعد در مضیقه هستند که شامل ناایمن بودن ملزومات و فضاهای شهر تبریز و ضعف تجهیزات است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به اینکه ابزارهای مورد استفاده در این سازمان کهنه و قدیمی است و به تعویض و به‌روزرسانی نیاز دارد، بیان کرد: تبریز در زمینه تجهیزات و ابزارهای عملیات امداد و نجات نسبت به سایر شهرهای دنیا ضعف‌های زیادی دارد ولی نیروهای مجرب این سازمان با تلاش و پشتکار خود این کمبودها را جبران می‌کنند.
«زبردست» ادامه داد: بودجه تعریف شده این سازمان در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۶۰ میلیارد تومان بوده که امید است بخشی از نیاز ما را تامین کند در حالی که تاکنون موفق به جذب یک میلیارد تومان از این بودجه شده‌ایم.
وی یادآوری کرد: سازمان آتش‌نشانی همه شیرهای هیدرات سطح شهر را پوشش داده اما همه آن‌ها در حد ۴۰ درصد است و باید در سطح شهر تعداد آن ها افزایش یابد تا به موقع در زمان بروز آتش‌سوزی مورد استفاده قرار گیرد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به افزایش ضریب ایمنی بازار بزرگ تبریز در چند سال اخیر، بیان کرد: از سال ۹۸ تاکنون ۲۰ مورد آتش‌سوزی در این بازار روی داده که همه آنها به همت بازرسی‌های شبانه‌روزی نیروها مدیریت شده است.
«زبردست» با تاکید بر اینکه آموزش نیروهای آتش‌نشانی در دستور کار این سازمان بوده و ارتقای درجه آنها بر اساس مهارت انجام می‌شود، افزود: طی قرارداد از جمله با دانشگاه‌ آزاد اسلامی، دانشگاه تبریز، کوادکوپتر بومی اطفای حریق طراحی و ارائه شده است.
وی با درخواست از شهردار منطقه ۲ برای نامگذاری پارکی با عنوان آتش‌نشان، اظهار داشت: ۱۲۰ نفر از کادر این سازمان تبدیل وضعیت نشده‌اند که امید است حمایت‌های لازم برای رفع مشکلات اداری آنان انجام شود.
کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.
انتهای پیام/
تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی در تبریز بر اساس استانداردها کم است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار