خبر/

وزیر راه از اعزام ۶۴ هزار زائر ایرانی به عراق گفت

1400/07/04 - 20:30 - کد خبر: 51518 نسخه چاپی

نصر: وزیر راه و شهرسازی از اعزام ۶۴ هزار نفر از زائر اربعین حسینی به عتبات عالیات از مرزهای زمینی و هوایی تا ساعت ۶ صبح امروز خبر داد.

به گزارش نصر، رستم قاسمی  وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با پروازهای اربعین گفت: با توجه به مصوبات ستاد اربعین طبق توافقات با دولت عراق مقرر شده بود که ۶۰ هزار زائر  اعزام شوند.
وی ادامه داد که  تا ساعت ۶ صبح امروز نزدیک ۶۴ هزار نفر از زائر از مرزهای  هوایی و زمینی به عتبات عالیات اعزام شدند که ۵۹ هزار نفر مسافر پروازهای اربعین بودند. تاکنون حدود ۲۵ هزار نفر بلیت بازگشت تهیه کردند و البته انتظار می‌رود این تعداد افزایش یابد.
قاسمی توضیح داد که اکنون تلاش داریم نمایندگانی را در فرودگاه‌های نجف و بغداد مستقر کرده و مدیریت و نظارت بر روند بازگشت زائران را انجام دهند. امیدواریم بازگشت زائران، چه به صورت هوایی و چه به صورت زمینی از مرز مهران، بدون مشکل باشد. فعلا ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زمینی زائران هماهنگ کردیم و در حال برنامه‌ریزی هستیم تا در صورت لزوم این تعداد را افزایش دهیم.
وزیر راه و شهرسازی به بازدید سرزده شب گذشته خود از فرودگاه امام خمینی (ره) اشاره کرد و ادامه داد که شب گذشته با توجه به مشکلات موجود، بازدیدی میدانی از فرودگاه امام خمینی (ره) داشتم.
در این بازدید مقرر شد همه کسانی که بلیت هواپیمایی العراقیه را دریافت کرده اما ویزا ندارند، پس از اخذ ویزا به عتبات عالیات اعزام شوند. 
وی گفت که پس از این اقدام همه این مسافران تا بامداد امروز به عراق منتقل شدند و این مشکل برطرف شد.
انتهای پیام/
وزیر راه از اعزام ۶۴ هزار زائر ایرانی به عراق گفت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار