پایان محدودیت‌های کرونایی در نروژ پس از 561 روز

1400/07/04 - 17:18 - کد خبر: 51516 نسخه چاپی

نصر: از ساعت 4 بعد از ظهر دیروز (شنبه) تمام محدودیت های کرونایی در نروژ به جز ماسک زدن در اماکن عمومی سربسته لغو شد.

به گزارش نصر، دولت نروژ از دیروز به محدودیت های کرونایی، به جز ماسک زدن در اماکن عمومی سربسته پایان داد.
به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، پس از گذشت 561 روز از آغاز محدودیت های کرونایی در نروژ، این کشور نقتی و ثروتمند اسکاندیناوی از دیروز(شنبه 3 مهر 1400) به اعمال محدودیت های کرونایی پایان داد.
ساختمان اوپرا شهر اسلو (پایتخت) نروژ/ گتی ایمجز
بر اساس بیانیه موسسه بهداشت عمومی نروژ، ویروس کرونا در این کشور به طور کامل تحت کنترل قرار گرفته و همه محدودیت‌ها در این راستا لغو می‌شود. مردم نروژ از این پس به زندگی عادی بازخواهند گشت و تنها باید در اماکن عمومی سربسته ماسک بزنند.
"ارنا سولبرگ" نخست وزیر نروژ روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: "561 روز است که ما سخت ترین اقدامات را در زمان صلح در نروژ انجام داده ایم. اکنون زمان بازگشت به زندگی عادی روزمره فرا رسیده است."
در نروژ موارد جدید روزانه در دو هفته گذشته 50 درصد کاهش یافته است. نزدیک به 80 درصد از مردم به طور کامل (2 دوز) واکسینه شده اند و 10 درصد دیگر نیز اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند. این آمار به معنای واکسینه شدن بیش از 90 درصد مردم نروژ است.
نروژ پس از دانمارک دومین کشور اروپایی است که محدودیت های کرونایی را لغو و به زندگی عادی بازگشته است. دولت سوئد نیز اخیرا اعلام کرده به محدودیت های کرونایی بر اساس برنامه زمان بندی شده پایان می دهد.
از دیروز اماکن ورزشی و فرهنگی و رستوران ها و کلوب های شبانه در نروژ اجازه دارند با ظرفیت کامل به فعالیت برگردند. همچنین دولت نروژ اعلام کرده از آخر ماه سپتامبر (5 روز دیگر) محدودیت سفرهای غیرضروری خارجی را لغو می کند.
اما همچنان محدودیت های ورود برای اتباع برخی از کشورها به نروژ باقی خواهد ماند. دولت نروژ گفته لیست این ممنوعیت را تا جمعه این هفته اعلام خواهد کرد.
باز شدن مرزهای نروژ شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و تعداد محدودی از کشورها شامل نیوزیلند، عربستان سعودی، سنگاپور و تایوان، بریتانیا و سوئیس خواهد بود.
مسافران سایر کشورها در صورت ورود به نروژ به جز ارایه کارت واکسن باید دستکم به مدت 72 ساعت قرنطینه شوند. همچنین ارایه تست منفی " پی سی آر" از مسافران هنگام ورود به نروژ الزامی است.
از زمان همه گیری ویروس کرونا در نروژ، بیش از 186 هزار نروژی به این ویروس مبتلا شده و بر اساس آمارهای رسمی 850 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.
بر اساس آمار سال 2019 نروژ بیش از 5 میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد.
انتهای پیام/
پایان محدودیت‌های کرونایی در نروژ پس از 561 روز نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار