وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سیاست دولت بازسازی آرایش فرهنگی است

1400/07/01 - 22:33 - کد خبر: 51367 نسخه چاپی

نصر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دولت مردمی و انقلابی سیاست قطعی و اصلی خود را بر پایه تحقق منویات رهبر فرزانه انقلاب در بازسازی آرایش فرهنگی و رسانه‌ای قرار داده است و تمام رویکردها در این راستا بازطراحی می‌شود.

به گزارش نصر، محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه‌شب در آیین پایانی پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان رضوی در مشهد افزود: در حوزه شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی و نیز رسانه‌های مکتوب هم نیاز به بازتعریف داریم.  
وی ادامه داد: دیروز رییس جمهوری به همه بخش‌های دولت دستور داد که بخش‌های فرهنگی و رسانه‌ای باید با یک برنامه منظم و هماهنگ حرکت کنند.  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: براین اساس همه دستگاههایی که ساختار و بودجه فرهنگی دارند باید به صورت نقطه‌چین به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متصل شوند تا برنامه های فرهنگی و رسانه ای منظم و هماهنگ را به صورت هم افزا دنبال کنیم.  
اسماعیلی اظهار داشت: بخش شبکه‌های اجتماعی هم به‌صورت مصرح به معاونت مطبوعات و رسانه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزوده شد.  
وی گفت: در هم‌افزایی با نهادهای بیرون از دولت نیز به دنبال ایجاد یک شبکه هم افزای رسانه‌ای هستیم تا گام‌های بزرگی برای اعتلای حوزه رسانه کشور برداریم و این کار را در قالب یک برنامه منظم و مدون جلو خواهیم برد.  
وی با بیان اینکه دولت مردمی و انقلابی، نماینده همه آحاد مردم است، افزود: در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه به دنبال شکستن انحصارات هستیم و برای کمک به مناطق محروم نیز بخش ویژه ای در وزارتخانه راه‌اندازی کرده‌ایم.  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: به پشتیبانی رییس‌ جمهوری اعتماد دارم، به پشتیبانی ایشان وارد این عرصه شده ام، خود رییس جمهوری هم شخصی کاملا فرهنگی و علاقه مند به حوزه رسانه هستند و تاکنون هر درخواستی که از ایشان داشته ایم را فراتر از انتظار برآورده کرده اند.  
اسماعیلی با بیان اینکه در حوزه رسانه و فعالیت‌های رسانه‌ای سال هاست که در مصاف نابرابر با جریان امپریالیسم قرار گرفته‌ایم، افزود: بعد از دهه اول انقلاب، با تغییر رویکرد جامعه رقیب از فاز نظامی به فاز فرهنگی، وارد یک منازعه فرهنگی گسترده شده ایم.
وی اضافه کرد: یکی از ابعاد پیچیده و پیش‌برنده برای دشمن حوزه رسانه بوده است که در این راه با عملیات پیچیده رسانه‌ای و با یک پشتیبانی گسترده مالی، امنیتی و اطلاعاتی روبه رو بوده ایم. چیزی مانند فتنه ۸۸ محصول عملیات پیچیده روانی، امنیتی و رسانه‌ای دشمن بود که واژه دروغی به نام تقلب را وارد ادبیات رسانه‌ای و از این طریق کشور را وارد بحران کرد و اگر هدایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت عمارگونه خواص نبود، امواج سهمگین این فتنه، قدرت آنرا داشت که کشتی انقلاب را با خطر جدی مواجه کند.  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فتنه ۸۸ در همان جایی که برای نظام نقطه تهدید بود، سرآغاز یک نقطه فرصت برای ایجاد جریان جدید رسانه‌ای برای جریان انقلاب هم بود. از سال ۸۹ به بعد وارد ترمیم و آرایش جدید رسانه‌ای در جریان انقلاب شدیم و امروز بعد از ۱۰ سال، جریان رسانه‌ای انقلاب در نقطه خوبی قرار گرفته و نقاط امیدواری بسیار زیاد است.  
وی افزود: با وجود همه مشکلات و اشکالاتی که در طول دهه اخیر داشته ایم یک جریان رسانه ای که وابسته به بخش عمده‌ای از حاکمیت بود، با سیاست های نظام همراهی نکرد و با سیاست‌های ابلاغی نظام، همراه نبود ولی با همه این مشکلات به نقاط خوبی دست پیدا کردیم.  
اسماعیلی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در جریان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری، بر لزوم بازنگری در آرایش رسانه‌ای جریان انقلاب تاکید کردند و روی این ماموریت محوری انگشت گذاشتند و امروز دولت مردمی انقلابی مأموریت خود را در حوزه فرهنگ و رسانه با این تکلیف بزرگ آغاز کرده است.  
وی با اشاره به جایگاه مشهد و استان خراسان در حوزه فرهنگ گفت: مشهد و خراسان بزرگ، پیشقراول تحولات بزرگ فرهنگی در سده اخیر بوده اند و جزو پیشتازان تحولات بزرگ فرهنگی سالهای اخیر بوده اند.
فراخوان پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی در تیرماه پارسال منتشر و سه هزار و ۵۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که مراسم پایانی آن قرار بود بهمن پارسال برگزار شود که به علت شرایط کرونایی تا امشب به تاخیر افتاد.
انتهای پیام/
سیاست دولت بازسازی آرایش فرهنگی است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار