رئیس کل دادگستری استان؛

هفت میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی هزینه شده است

1400/07/01 - 10:23 - کد خبر: 51327 نسخه چاپی

نصر: رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی کمک های مؤمنانه خیّرین آذربایجان شرقی در شرایط کرونایی را موجب افتخارآفرینی برای استان دانست و گفت: از ابتدای سال 1400 تا کنون بالغ بر هفت میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان هزینه شده که اعطای این مبلغ با توجه به اوضاع فعلی اقتصادی در کشور، حرکتی عظیم و ستودنی است.

به گزارش نصر، موسی خلیل الهی در مراسم تجلیل از خیران ستاد دیه استان، هدف از مجازات و فلسفه زندان و متعاقب آن تلاش برای آزادی زندانی از زندان را اصلاح و تربیت مجرم و بازاجتماعی کردن فرد عنوان کرد.
وی با اشاره به آسیب دیدن خانواده زندانی از حبس فرد و در نتیجه گسترش و ورود آسیب ها به صورت غیرمستقیم به بطن جامعه گفت: زندانیان جرایم غیرعمد و مالی، جدای از سایر مجرمان هستند و بدین دلیل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به همّت رئیس وقت سازمان زندان‌ها شهید والامقام حاج سید اسدالله لاجوردی در سال ۱۳۶۹ بنیان نهاده شد تا از ظرفیت خیّرین بزرگوار در راستای آزادی این زندانیان در کنار تأمین ضرر و زیان شاکیان استفاده شود.
وی افزود: زندانیان جرایم خشن و کسانی که هنجارهای جامعه را برهم زده و امنیّت جامعه را مخدوش می کنند و در بین مردم، احساس ناامنی ایجاد می کنند بایستی تا اصلاح کامل و پایان مدت حبس در زندان بمانند و آیینه عبرتی برای سایرین باشند.  
خلیل اللهی اضافه کرد: دادگستری استان تمام تلاش خود را در جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولید و صنعتی به کار گرفته است و کماکان از افزایش تولید حمایت می کند.
در ابتدای جلسه تقی پور - مدیر ستاد دیه استان گزارشی از عملکرد ستاد ارایه داد و گفت: آزادی زندانی به صورت روزانه انجام می شود و این امر به همّت خیّرین محقق شده است.
بنا به این گزارش، با رعایت پروتکل های بهداشتی طی مراسمی توسط رییس کل دادگستری ستاد دیه استان جمعی از خیرین ستاد دیه استان آذربایجان شرقی تجلیل شدند.
انتهای پیام/
هفت میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی هزینه شده است خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار