فرمانده کل سپاه:

ابهام استراتژیک و راهبردی بر دشمن عارض شده است

1400/06/31 - 16:47 - کد خبر: 51306 نسخه چاپی

نصر: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که دشمن در حصر اقتصادی متوقف شده و عاجز است، گفت: امروز ابهام استراتژیک و راهبردی مهم‌ترین خصیصه‌ای است که بر دشمن عارض شده است.

به گزارش نصر، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه روز چهارشنبه در مراسم «یادها و نام‌ها»، اظهار داشت: در بدو تولد انقلاب اسلامی تمام قدرت‌های مسلط آن زمان برای خاموش کردن آن در برابرش صف آرایی کردند اما نصرت الهی به برکت جاری شدن حقیقت ولایت در متن جامعه ایران عزیز و اسلامی یک نقطه درخشان و پر نور و بی غروب برای ایران اسلامی و اسلام عزیز ساخت.
فرمانده کل سپاه با بیان این که امروز از فرماندهانی تجلیل شد که وقتی دشمن صدای آنها را می‌شنید لرزه بر اندامش می‌افتاد، تاکید کرد: این فرماندهان ادامه‌دهندگان عاشورا هستند؛ عاشورا معنی بخش فضیلت‌ها است و هیچ فضیلتی بدون عاشورا درک نمی‌شود و کربلا تجسم بخش این فضیلت‌ها است.
وی ادامه داد: فرماندهانی که امروز از آنها تجلیل شد مانند شیر بر دشمن حمله می‌بردند و سنگر فرماندهی آنها خط مقدم بود. این فرماندهان دنبال نام نبودند و اهل آسمان آنها را بهتر از اهل زمین می‌شناسند.
سردار سلامی با اشاره به اینکه اگر عاشورا نبود ما تکیه‌گاهی برای جنگیدن نداشتیم، گفت: منطق و فلسفه‌ای به قوت عاشورا نداشتیم و این حقیقت بنده هر روز زلال تر انسان‌ها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دفاع مقدس هم یک عاشورا بود که در حد بضاعت روحی یک ملت جاری شد. جنگ تنها پدیده‌ای است که همه ظرفیت‌های واقعی یک ملت در آن شناخته می‌شود. در جنگ ریا و تظاهر جایی ندارد و آتش و گلوله مردان واقعی می‌خواهد.
وی با بیان اینکه ما به برکت ایمان در مقام قدرت‌های جهانی ایستاده‌ایم، گفت: این ایمان از امام سرچشمه می‌گرفت و موجب می‌شد جبهه‌ها قوام پیدا کنند. در جهان امروز هر جنگی با هر مقیاسی کوچکی در سطح نظامی اما یک جغرافیای جهانی در سطح سیاسی و روانی اقتصادی پیدا می‌کنند.
سردار سلامی ادامه داد: در هر نقطه‌ای از این عالم در یک میدان کوچک هر جنگی صورت می‌گیرد یک طرف آن همه باطل‌های عالم هستند و در دفاع مقدس هم همینطور بود. اما در جریان جنگ شکوه امپراطوری‌ها شکست و در مقابل مقاومت این ملت قطره قطره آب شدند.
فرمانده سپاه گفت: بعد از جنگ فرسایش قدرتها ادامه پیدا کرد، آمریکا از پناهگاه راهبردی خود خارج شد و جهاد از سرزمین ایران بیرون رفت و خاکریزها دور شدند و تمرکز از این سرزمین برداشته شد و جبهه مقاومت شکل گرفت. ما نیازمند نبردهای مقدماتی برای شکست قدرت‌ها بودیم تا دشمن در ذهن وقلب ما بشکند.
وی تاکید کرد: دشمنان در مقابل ملت ما کوچک شدند و آمریکای امروز دیگر آمریکای گذشته نیست. صهیونیست ها دیگر قادر به اشغال سرزمین های جدید نیستند اما این این انقلاب است که با نشاط در حال پیشروی است.
سردار سلامی با بیان اینکه ما باید اولین گام‌ها را مستحکم برمی‌داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند. پس عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس یک مقاومت جاری را آفریده است.
وی با بیان این که این تازه اول ماجرا است، ادامه داد: جوانان ما در مقابل دشمن کرنش نکردند و متوجه شدند دشمن در عالم مجاز زندگی می کند، دشمنان ما فقط ظاهر دنیا را می‌بینند و امروز دشمن ابهام راهبردی دارد و دچار زوال عقل سیاسی شده است.
فرمانده کل سپاه گفت: دشمن بین دو شر مخیر مانده است، انقلاب اینگونه دشمن را مدیریت کرده است که اگ دشمن بماند هزینه می‌دهد و اگر برود، فرار کرده است، دشمن اگر در یمن بماند می‌شکند و اگر برود فرار کرده است.
وی، ولایت را ستاره‌ای دانست که می‌توان با کمک آن راه مستقیم را یافت و ادامه داد: امروز ایران دشمن را در حصر اقتصادی ناکام گذاشته است، در جهاد سیاسی می‌درخشد و در عملیات روانی بر دشمن غلبه کرده است؛ هرچه دشمن تلاش می‌کند دامنه‌های این قدرت را محدود کند، نمی تواند.
سردار سلامی تاکید کرد: آمریکایی‌ها حتی در تاکتیک هم شکست خورده‌اند، ارتشی که مدرن‌ترین ارتش جهان است، چقدر سرافکنده از افغانستان عقب نشینی کرد که اکثر سلاح هایش باقی ماند، حالا ما در میدان مرکزی یک جبهه وسیع هستیم و بی واهمه از هیچ ارعاب و تهدید راهمان را پیش می‌بریم و به اراده الهی بر مشکلات غلبه می‌کنیم.
انتهای پیام/
ابهام استراتژیک و راهبردی بر دشمن عارض شده است نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار