استاندار آذربایجان‌شرقی؛

فرهنگ دفاع مقدس روشنی بخش ملت ایران در گام دوم انقلاب است

1400/06/30 - 19:43 - کد خبر: 51234 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌شرقی در پیامی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، آورده است: فرهنگ دوران دفاع مقدس روشنی بخش ملت ایران در گام دوم انقلاب است.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی، روز سه شنبه در پیام خود به مناسبت فرارسیدن سالگرد آغاز جنگ تحمیلی و هفته دفاع مقدس، اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی را مرهون دفاع مقدس دانست و افزود: دفاع مقدس زیباترین جلوه ایثار، تجلی عمیق‌ترین معنای اخلاص و تلفیق شعور دینی با شور غیرتمندی است که بهترین جوانان و مقرب‌ترین بندگانِ روزگار آن را آفریدند و از این مسلخ، راهی برای خودسازی، استقلال و اعتماد به نفس خلق کردند.
وی در پیام خود آورده است: به یقین اقتدار و عظمت امروز جمهوری اسلامی مرهون دفاع مقدس و جنگ هشت سالۀ حق علیه باطل است؛ رویدادی که  همچون نگینی درخشان تا همیشه بر تارک تاریخ این کشور خواهد درخشید و همچون چراغی فروزان، راه های پر پیچ‌وخم فردا را روشن خواهد کرد.
استاندار آذربایجان شرقی در این پیام اظهار داشته است: امروز نیز در گام دوم انقلاب با الهام از فرهنگی که جوانان مخلص با تاسی از آن، چهار دهه پیش هیمنه پوشالی استکبار را لگدمال نموده و با او مقابله کردند، می‌توانیم همچنان از ارزش‌ها و آرمان‌های الهی پاسداری نموده و مشعل سعادت و امید رهایی ملت‌های ستمدیده را روشن نگه داریم.
پورمحمدی، ادامه داده است: اینجانب با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عظیم‌الشان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، شهدای والامقام لشکر سرفراز عاشورا، به ویژه رزمندگان و جانبازان عزتمند استان آذربایجان شرقی، از ایثارهای خانواده‌های معظم آنان قدردانی نموده از درگاه ایزد منان برای همه ملت بزرگ ایران و بویژه مردم بصیر و زمان‌شناس استان توفیق الهی مسئلت می‌کنم.
۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و این هفته تا ۶ مهر ادامه می یابد. 
انتهای پیام/
فرهنگ دفاع مقدس روشنی بخش ملت ایران در گام دوم انقلاب است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار