رئیس سازمان انرژی اتمی ایران؛

انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم / روابط ایران و آژانس تسهیل شود

1400/06/30 - 14:00 - کد خبر: 51218 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت:هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم و باید با رفتار حرفه ای و فنی و به دور از نفوذهای سیاسی، روابط ایران و آژانس مبتنی بر قوانین و مقررات تسهیل و تسریع شود.

به گزارش نصر، محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه شصت و پنجمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «الکسی لیخاچیوف» رئیس شرکت دولتی روس اتم به‌طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.
اسلامی درباره دیدار با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: ملاقات با مدیر کل آژانس در امتداد و پیرو بازدید او و مذاکرات و گفتگوهای تهران بود.
رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: هیچ انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم و باید با رفتار حرفه‌ای و فنی و به دور از نفوذهای سیاسی، روابط ایران و آژانس مبتنی بر قوانین و مقررات تسهیل و تسریع شود.
معاون رئیس‌جمهور در ادامه دیدارهای خود در وین با هیئت روسی به ریاست الکسی لیخاچیوف، رئیس شرکت دولتی روس اتم دیدار کرد و گفت: دیدار با رئیس شرکت دولتی روس اتم خوب، سازنده و دوستانه بود.
اسلامی با بیان اینکه تولید برق هسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم و حائز اهمیت است، اظهار داشت: در سفری که در آینده به مسکو خواهیم داشت در خصوص نحوه تعامل و سرعت بخشیدن در پیشرفت واحدهای جدید نیروگاه بوشهر صحبت خواهیم کرد و هماهنگی لازم انجام می‌شود.
انتهای پیام/
انحرافی در برنامه هسته‌ای نداریم / روابط ایران و آژانس تسهیل شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار