رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

واکسیناسیون ۶۰ درصدی جمعیت آذربایجان شرقی/حذف موج‌های بعدی کرونا با ایمن سازی اکثریت مردم

1400/06/26 - 15:33 - کد خبر: 50967 نسخه چاپی

نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با صدور پیامی از همراهی مردم در کنترل موج پنجم کرونا در آذربایجان شرقی قدردانی کرد.

به گزارش نصر، متن پیام دکتر محمدحسین صومی به شرح زیر است:
هوالعلیم
ساکنین محترم شهرستان‌های آذربایجان شرقی 
با سلام واحترام
خدایی را سپاس می‌گوییم که با همت و تلاش صادقانه و مسئولانه مدافعان سلامت و همراهان مخلص از نیروهای سپاه پاسداران،‌ارتش نیروی انتظامی،  هلال احمر، شهرداری‌ها، بسیجیان، دانشجویان و طلاب، صداوسیما و اصحاب رسانه و پشتیبانی  جدی نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار ارجمند و مدیران استانی و شهرستانی و هم‌چنین حضور بزرگوارانه شما هم استانی‌های بزرگوار،  تابستان امسال دو نتیجه غرور آفرین محقق شده است.  
اول این‌که موفقیت در کنترل موج پنجم کرونا در استان با عوارض کمتر انجام‌ گرفته زیرا خوشبختانه (بروز بستری و فوتی) در حد ۶۰ درصد اعداد پیش بینی شده به ازای جمعیت متوقف شده است.
دوم نیز انجام وکسیناسیون ۶۰ درصدی افراد بالای ۱۸ سال استان تا این لحظه که موفقیت ارزشمندی است.
حال به نمایندگی از کسانی ‌که در طول ۱۹ ماه گذشته شبانه روزی برای تامین سلامت جامعه از جان مایه گذاشتند، دست یاری به سوی شما ملت عزیز دراز می‌کنم و انتظار دارم با تمام توان خویش منسوبین و دوستان و همسایگان  واکسینه نشده را به حضور در مراکز واکسیناسیون ترغیب کنید.
کنترل اپیدمی و حذف موج‌های بعدی با ایمن سازی اکثریت قاطع شهروندان میسر خواهد شد لذا هرکس بدون دلیل منطقی واکسن نزند می‌تواند به کانون انتشار ویروس تبدیل شود. 
همکاران من در بیش از ۱۰۰۰ خانه بهداشت، مرکز سلامت و پایگاه تجمیعی منتظر شما مردم عزیز هستند لطفا به این خواسته علمی و مسولیت اجتماعی بی تفاوت نباشیم.
دکتر صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی تبریز
انتهای پیام/
واکسیناسیون ۶۰ درصدی جمعیت آذربایجان شرقی/حذف موج‌های بعدی کرونا با ایمن سازی اکثریت مردم خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار