استاندار آذربایجان‌شرقی:

بلوغ کودکان تبریزی در مجالس عزای امام حسین(ع) شکل می‌گیرد

1400/06/26 - 12:11 - کد خبر: 50958 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در تبریز که اولین پایتخت جهان تشیع است، کودکان بلوغ خود را با مرثیه سرایی و مراسم تعزیه امام حسین(ع)، به دست می‌آورند.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی پنجشنبه شب در آئین اختتامیه هجدمین اجلاس تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی که در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز برگزار شد، اظهار کرد: من به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی، غلامِ پیرغلامان حسینی هستم و افتخار می‌کنیم که میزبان پیرغلامان و خادمین حسینی هستیم.
وی ادامه داد: در تبریز که اولین پایتخت جهان تشیع است، کودکان بلوغ خود را با مرثیه سرایی و مراسم تعزیه امام حسین(ع)، به دست می‌آورند.
وی شعار این اجلاسیه را نوحه «حسینه یرلر اغلار گویلر اغلار / بتول و مرتضی، پیغمبر آغلار» عنوان کرد و گفت: مفتخر هستیم این همایش با عزت، جلال و  شکوه تمام در تبریز برگزار می‌شود و از همه‌ی دست‌اندر کاران این اجلاسیه که در مدت اندک تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم به کار بستند، تشکر می‌کنم.
 در این مراسم از خانواده های شهدا و مداحان پیشکوت تبریز و برخی کشورهای مسلمان تجلیل و همچنین از تمبر یادبود اجلاس هجدهم و فرش دستباف مزین به آیات قرآن مجید رونمایی شد و در پایان پرچم این اجلاس به استاندار کرمانشاه که میزبان نوزدهمین اجلاس خواهد بود، داده شد.
انتهای پیام/
بلوغ کودکان تبریزی در مجالس عزای امام حسین(ع) شکل می‌گیرد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار