مدیر کل آموزش و پرورش استان:

دریافت وجه اجباری در مدارس دولتی ممنوع است / اولیا تخلفات را گزارش دهند

1400/06/25 - 13:31 - کد خبر: 50941 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی گفت: اگر مدرسه ای به این موضوع توجه نکند قطعا خلاف کرده است، اگر متوجه چنین موردی باشیم مستقیما به تخلفات گزراش می کنیم، سال قبل 12 مورد به هیئات تخلفات گزارش شده بود که کسر حقوق و عزل داشتند و شهروندان مطمئن باشند که بصورت جدی برخورد می شود.

به گزارش نصر،"جعفر پاشایی" در گفتگوی تلفنی با نصر در واکنش به اخذ هزینه برای ثبت نام در مدارس دولتی، گفت: هزینه ای که در مدارس گرفته می شود هزینه بیمه و کتاب های درسی است، که البته هزینه کتاب های درسی را هم بصورت اینترنتی دانش آموزان پرداخت می کنند.
وی اضافه کرد: در هیچ مدرسه دولتی حین ثبت نام هزینه ای گرفته نمی شود، اما طبق قانون شورای های مدارس و انجمن اولیا و مربیان اگر اولیایی هزینه ای را بصورت احسان جهت صرف در هزینه های مدرسه با اختیار خود بدهد مانع آن نیستیم.
پاشایی گفت: به هیچ عنوان دریافت وجه بصورت اجباری نداریم و ممنوع است، اگر مدرسه ای به این موضوع توجه نکند قطعا خلاف کرده است، اگر متوجه چنین موردی باشیم مستقیما به تخلفات گزراش می کنیم، سال قبل 12 مورد به هیئات تخلفات گزارش شده بود که کسر حقوق و عزل داشتند و شهروندان مطمئن باشند که بصورت جدی برخورد می شود.
وی خاطر نشان کرد: اگر موردی باشد و محرز شود خواهشمندم به آقای مظفری مسئول بازرسی و ثبت نام استان مراجعه کنند و مورد را اطلاع دهند، این اطمینان را به خانواده های محترم میدهیم که سریعا رسیدگی و گزارش خواهد شد.
انتهای پیام/
دریافت وجه اجباری در مدارس دولتی ممنوع است / اولیا تخلفات را گزارش دهند محمدرضا اخگرگداز

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار