مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات مطرح کرد؛

انتقاد از کاهش آستانه تحمل مدیران دولتی در برابر نقد رسانه ها/ رشد زمانی اتفاق خواهد افتاد که جامعه ای گرفتار رخوت رسانه ای نباشد

1400/06/25 - 10:59 - کد خبر: 50928 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: مدیران، سیاست مداران و حکمرانان جامعه باید سطح و آستانه تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشیم و در عین حال خودسانسوری آفت طرح هرگونه ایده‌ و فکر جدید است.

به گزارش نصر، "سیدقاسم ناظمی" در پنجمین دوره جشنواره مطبوعات استان با محوریت کرونا با تاکید بر این که "تاب آوری رسانه‌ ها"، باید تقویت شود، اظهار کرد: در تاریخ همیشه پیام آوران و کسانی که خبر آورده اند مورد تهدید واقع شده اند، حتی امروزه نیز وقتی در کشوری کودتا و جنگ می‌ شود مراکز رسانه‌ ای ابتدا تسخیر و مورد تهدید واقع می‌ شوند.

وی تصریح کرد: مدیران، سیاست مداران و حکمرانان جامعه باید سطح تحمل خود را ارتقاء دهند تا شاهد رشد و توسعه جامعه باشیم، رشد زمانی اتفاق خواهد افتاد که جامعه ای گرفتار رخوت رسانه ای نباشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با بیان این که تاب آوری و تحمل زمام داران از رسانه ها هر روز محدودتر می‌ شود، ابراز کرد: رسانه‌ ها نباید برای گفتن حرف خود با مشکل روبرو شوند، خود سانسوری آفت طرح هرگونه ایده و فکر جدید است.

وی اذعان کرد: تا خبرها منتشر نشود، دمل‌ های چرکین نامربوط ادارات و سازمان ها بر طرف نمی‌ شود، نظام اسلامی ما با خون هزاران شهید اعتبار خود را کسب کرده است و به ارزش هایی مقید است و نباید با اشتباه یک فرد اعتماد مردم به کل نظام از بین برود.

ناظمی در توصیه ای به خبرنگاران تصریح کرد: خبرنگاران باید مقید به اخلاق رسانه ای باشند، رسانه افکار عمومی جامعه را شکل می‌ دهد و ممکن است یک نقطه، ویرگول و تیتر غلط موجب زیان‌ های جدی به جامعه شود و حدود قانونی و اخلاقی باید رعایت شود، همچنین مدیران باید مدارا کنند.

وی با اشاره به این که رسانه شکل و قواره یک جامعه را تثبیت می‌ کند، افزود: ذهنیت از کره شمالی و جنوبی که ما داریم محصول رسانه‌ هاست و شاید اگر رسانه‌ ها نبودند ما نگاهی متفاوت تر داشتیم.

این مقام ارشد فرهنگی استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: برای تصویرسازی و ذهنیت ساختن از تبریز و آذربایجان باید رسانه‌ ها و مدیران ما همراهی و همکاری کرده و تصویر مثبتی از این استان به دنیا مخابره شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: مدیران و رسانه‌ ها مکمل هم در یک جامعه توسعه یافته هستند، ما نیز باید با این دیدگاه به سمت تحقق جامعه اخلاقی، انسانی و توسعه یافته با مبانی اسلامی و شرعی گام برداریم.سنگ‌اندازی برخی نهادهای فرهنگی در برابر رسانه‌ها
مرتضی شفیعی مدیرعامل خانه مطبوعات استان هم در ابتدای اختتامیه این جشنواره با قدردانی از اهالی رسانه استان در توجه به آگاهی بخشی بهداشتی در دوران شیوع کرونا، گفت: در دوران کرونا دوره‌ های آموزشی به صورت مجازی و با استقبال اهالی رسانه در سراسر استان برگزار شده و خواهد شد.

وی تصریح کرد: ضمن قدردانی از سازمان ها و نهادهای همراه، باید انتقادی نیز داشته باشم از برخی نهادهای فرهنگی استان که با داشتن بودجه چندین برابری نسبت به اداره کل ارشاد استان ولی توجهی به جشنواره نداشته و سنگ اندازی‌ هایی در این مسیر داشتند.

انتهای پیام/
انتقاد از کاهش آستانه تحمل مدیران دولتی در برابر نقد رسانه ها/ رشد زمانی اتفاق خواهد افتاد که جامعه ای گرفتار رخوت رسانه ای نباشد سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار