خبر/

دستور ویژه رئیس سازمان اوقاف برای احیای بزرگترین باغ موقوفه مراغه

1400/06/24 - 09:53 - کد خبر: 50876 نسخه چاپی

نصر: با دستور ویژه رئیس اوقاف و امورخیریه کشور، بزرگترین باغ موقوفه مراغه احیا می‌شود.

به گزارش نصر، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در بازدید از باغ هنرستان کشاورزی مراغه از اداره.کل و اداره اوقاف مراغه خواست، نسبت به احیای این باغ برنامه‌ریزی کنند.
حجت‌الاسلام والمسلیمن سیدمهدی خاموشی در بازدید از باغ قاری چی، از نحوه رسیدگی، نگهداری و حفاظت از این موقوفه ارزشمند انتقاد و ابراز تاسف کرد.
وی اضافه کرد: مستاجر با وجود چندین سال بهره‌برداری در نگهداری این موقوفه ارزشمند، به وظایف خود به درستی عمل نکرده است. 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، افزود: احیای این موقوفه می‌تواند در اشتغال، تولید محصولات کشاورزی و تحقق نیت واقف بیشتر مفید فایده باشد. 
وی اضافه کرد: آذربایجان‌شرقی و مراغه، بیشترین باغ موقوفه را دارد و اجرای طرح بهره‌وری موجب احیای این باغ‌ها، ایجاد اشتغال تولید و درآمد برای امور خیریه می‌شود.
رئیس اوقاف و امور خیریه مراغه نیز در این بازدید، افزود: وسعت فضای آموزشی، اداری و باغ این موقوفه نزدیک به هشت هکتار است. 
مطهری تصریح کرد: فضای آموزشی، ساختمان‌ها و تاسیسات ایجاد شده این موقوفه همچنان حفظ و در اختیار شهروندان مراغه‌ای خواهد بود.
وی متذکر شد: تمام ۶ دانگ این موقوفه وقف چهار مسجد شهر مراغه است.
درختان و فضای این باغ در شرایط فعلی به خاطر بی‌توجهی مستاجر در بدترین وضعیت نگهداری می‌شود و بخشی از درختان آن خشک شده است. 
مستاجر در برخی مواردی این باغ را خودش اجاره داده و این موضوع باعث شده ، سال گذشته از محل این باغ دستگاه ماینر غیر مجاز کشف شود.
این موقوفه به مساجد شجاع الدوله، شیخ تاج، آشاقی کوچه و مسجد امام خمینی (ره) وقف شده است. 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، در سفر به مراغه، دستور احیای 22 هکتار از باغ‌های این شهر را با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صادر کرد.
انتهای پیام/
دستور ویژه رئیس سازمان اوقاف برای احیای بزرگترین باغ موقوفه مراغه خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار