یمارستان سلول‌درمانی در صورت تامین اعتبار ساخته می‌شود/

ایران در مسیر ساخت قطعات یدکی بدن انسان

1398/08/07 - 09:33 - کد خبر: 5080 نسخه چاپی

نصر: رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: زمین در نظرگرفته شده برای احداث بیمارستان سلول‌درمانی که توسط اوقاف تامین شده بود هنوز موجود است و در صورت تامین اعتبار، احداث بیمارستان سلول درمانی بار دیگر در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش نصر به نقل از فارس، حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور در گفت‌وگویی در پاسخ به سوالی درباره لغو ساخت بیمارستان سلول درمانی و جایگزین این پروژه، اظهار داشت: در حال حاضر منبع مالی برای احداث این بیمارستان را در اختیار نداریم و به دنبال بودجه برای آغار کار بیمارستان هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این پروژه به طور کامل متوقف شده است؟ گفت: کشور با مشکل منابع مالی مواجه شده است و حامی‌‌ای که پروژه را کلید زده بود نتوانست بودجه لازم را تامین کند؛ البته نه اینکه نخواهد بودجه را تامین کند، واقعا به لحاظ مالی تامین بودجه برایش ممکن نبود و بودجه نداشت که هزینه را بپردازد؛ البته یک سری فضاهای سیاسی هم در این باره ایجاد شد.

* با تامین بودجه، ساخت بیمارستان سلول‌درمانی دوباره در دستور کار قرار می‌گیرد

طیبی در پاسخ به این سوال که جایگزین پروژه بیمارستان سلول درمانی چه خواهد بود؟ گفت: در حال تلاش هستیم که بتوانیم برای این پروژه بودجه به دست آوریم؛ در حال حاضر شرایط این گونه است که کشور با رکود مالی مواجه شده است و فعلا انرژی را برای کارهای علمی متمرکز کرده‌ایم و در کارهای علمی هم خوش پیش می‌رویم.

* زمین بیمارستان سلول‌درمانی موجود است

رئیس جهاد دانشگاهی کشور در پاسخ به این سوال که آیا پروژه سلول‌درمانی فارغ از احداث بیمارستان در رویان همچنان پیگیری می‌شود؟ گفت: زمین لازم برای احداث پروژه که از سوی اوقاف تامین شده بود هنوز در اختیار است و در صورت تامین بودجه احداث بیمارستان سلول درمانی بار دیگر در دستور کار قرار می‌گیرد. در حال حاضر همه تلاش‌مان این است که بودجه را صرف تحقیق کنیم تا تحقیقات متوقف نشود و بیمارستان سلول درمانی هم امیدواریم به موقع ساخته شود، از نتیجه تحقیقات هم راضی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ساخت بیمارستان سلول‌درمانی در صورت تامین بودجه از سر گرفته می‌شود، ادامه داد: سلول درمانی یکی از موضوعات مهم برای سلامت جامعه و ارزشمند از نظر اقتصادی است.

* سلول‌درمانی و ساخت قطعات یدکی بدن 

به گزارش فارس، پیش از این رئیس جهاد دانشگاهی درباره اهمیت حوزه سلول‌های بنیادین گفته بود: با توجه به اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه پزشکی قرار است تا مطالعه در زمینه سلول‌های بنیادین با هدف ساخت قطعات یدکی بدن انسان با تلاش محققان دنبال شود. دنیا در آینده به سمت سلول درمانی به جای دارو درمانی حرکت می‌کند و ما هم این حرکت را آغاز کرده‌ایم، با تحقیقات و پیشرفت های علمی صورت گرفته در سلول های بنیادی، به توسعه علم سلول درمانی رسیده ایم و اکنون نیاز به بیمارستان در این بخش داریم.

انتهای پیام/

ایران در مسیر ساخت قطعات یدکی بدن انسان نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار