مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خبر داد:

انتقال ۴۸۰ هزار تن کالای اساسی به آذربایجان‌شرقی

1400/06/22 - 09:29 - کد خبر: 50761 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: در نیمه نخست سال جاری ناوگان حمل و نقل عمومی کالا ۴۸۰ هزار تن کالای اساسی و نهاده‌ دامی از بنادر جنوب بارگیری و به استان حمل کرده است.

به گزارش نصر، اورجعلی علیزاده، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از این مقدار کالای حمل شده ۱۶۸هزار تن گندم و ۳۱۲ هزار تن نهاده های دامی شامل جو، ذرت دامی و کنجاله است.
وی با بیان اینکه این میزان کالای اساسی با ۲۴ هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین ناوگان حمل و نقل عمومی به مقصد استان حمل شده است، اظهار داشت: این کالاها در راستای تخلیه بنادر از کالاهای دپو شده و اختصاص سهمیه نهاده های دامی و کالاهای اساسی آذربایجان شرقی از بندر امام استان خوزستان بارگیری و به استان حمل شده است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: این اقدام با تشکیل قرارگاه حمل کالاهای اساسی در این اداره کل و با هماهنگی انجمن های صنفی شرکت ها و موسسات حمل و نقل کالا و رانندگان وسائط نقلیه سنگین سراسر استان، بسیج کامیون ها و رانندگان وسائط نقلیه سنگین و اعزام به جنوب کشور انجام شده است.
علیزاده، ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا، هماهنگی با اداره کل غله استان، سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل پشتیبانی امور دام، اداره کل دامپزشکی برای تسهیل در حمل کالاهای اساسی است.
وی یادآوری کرد: در این مدت تیمی متشکل از کارشناسان حمل و نقل این اداره کل و نمایندگان صنوف حمل و نقل برای نظارت بر چگونگی حمل این محموله ها به بندر امام اعزام شده و ۴۷ دستگاه ناوگان راهداری استان نیز در ۲ مرحله برای حمل کالاهای اساسی و نهاده های دامی به بندر امام(ره) اعزام شدند.
انتهای پیام/
انتقال ۴۸۰ هزار تن کالای اساسی به آذربایجان‌شرقی خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار