رییس کل دادگستری استان؛

اشتغال زندانیان اولویت مهم دادگستری آذربایجان‌شرقی است

1400/06/21 - 12:19 - کد خبر: 50708 نسخه چاپی

نصر: رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: اشتغال زندانیان یکی از اولویت‌های مهم و اصلی این مجموعه است و تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در این راستاست.

به گزارش نصر، موسی خلیل اللهی روز یکشنبه در نشست کارگروه‌ اجرای سند تحول قوه قضائیه استان با تاکید بر لزوم توسعه و گسترش حرفه آموزی و اشتغال زندانیان در دوره حبس و ضرورت جابجایی زندان تبریز، افزود: یکی از راهکارهای بازسازی شخصیتی زندانیان و حمایت از خانواده زندانیان حرفه آموزی است که زندان های آذربایجان شرقی باید در کنار اشتغال، بحث حرفه آموزی زندانیان را در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به این که آذربایجان شرقی یکی از قطب های صنعتی کشور است، اضافه کرد: در خصوص بحث اشتغال زندانیان می توان از ظرفیت شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی منطقه در راستای اجرای سند تحول قضایی استفاده کرد.
خلیل اللهی درباره بهره مندی زندانیان از موضوع پابند الکترونیکی، یادآور شد: در راستای اجرای مصوبه کارگروه کاهش کاهش جمعیت کیفری زندانیان استان، زندانیانی که درخواست آزادی با پابند الکترونیکی داشته باشد در صورت احراز شرایط لازم با درخواست آنها موافقت می شود.
وی با بیان این که یکی از اولویت های مجموعه قضایی آذربایجان شرقی تکریم ارباب رجوع است، ادامه داد: با توجه به این موضوع مکلف هستیم کرامت ارباب رجوع را حفظ کنیم ولو این که مجرم باشند.
خلیل اللهی ظرفیت توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه را بسیار وسیع خواند و اضافه کرد: اهتمام اعضای شوراهای حل اختلاف آذربایجان شرقی در صلح و سازش باید بیش از پیش باشد.
وی به موضوع اجرای قانون جامع حدنگار نیز اشاره و اضافه کرد: توسعه معاملات با اسناد رسمی از اهداف قوه قضاییه بوده و باید قانون جامع حدنگار (کاداستر) توسط اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی با سرعت و جدیت بیشتری اجرا شود.
به گزارش ایرنا، کارگروه های اطاله دادرسی، اتقان آراء، اجراهای احکام، نظام ضابطین، نظام کارشناسی، مبارزه با فساد، رفع موانع تولید، احیای حقوق عامه، معاملات عادی و کاداستر، کرامت ارباب رجوع و کارکنان، اشتغال زایی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و نظام وکالت، کارگروه‌های اجرای سند تحول قوه قضائیه آذربایجان شرقی هستند که از اول مرداد ماه امسال کار خود را آغاز کرده اند.
انتهای پیام/
اشتغال زندانیان اولویت مهم دادگستری آذربایجان‌شرقی است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار